Zakończenie projektu „Mój bohater narodowy”

W piątek 26 maja klasa 4a i 4b ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi udały się na wycieczkę autokarową na Wigry – kończącą całoroczny projekt„ Mój bohater narodowy” realizowany w ramach starań o uzyskanie certyfikatu „Szkoła Wierna Dziedzictwu”.

 

Przez 9 miesięcy uczniowie obu klas poznawali życiorysy 10 wybranych przez siebie wielkich Polaków, którzy zasłużyli się dla naszego narodu. Jednym z nich był Ojciec Święty Jan Paweł II. Korzystając z tego, iż odwiedził on Wigry podczas swojej ostatniej pielgrzymki do Polski, postanowiliśmy podążyć jego śladami.

Rejs papieskim statkiem po wigierskim jeziorze, wizyta w Klasztorze Kamedułów, gdzie znajdują się relikwie Świętego Jana Pawła oraz degustacja papieskich kremówek była miłym akcentem wieńczącym całoroczny wysiłek pogłębiania wiedzy i umacniania naszej narodowej tożsamości.

Po rejsie uczniowie z wielkim apetytem zjedli żurek przygotowany według starej receptury przez miejscowego kucharza słynącego z gościnności i regionalnej kuchni.

Dodatkową atrakcją była wizyta w Muzeum Wigier w Starym Folwarku, gdzie uczniowie poznali podwodny świat tamtejszych zwierząt.

M.M.


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “ Zakończenie projektu „Mój bohater narodowy”

  1. Piotr Miszkiel

    Wspaniale!

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...