W kwietniu uczniowie SP w Galwieciach na wycieczce edukacyjnej w Ełku

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zajęć ekologicznych w CEE, które poświęcone były Międzynarodowemu Dniu Ziemi oraz działaniom – Co my możemy zrobić dla naszej planety? Uczniowie brali również udział w spacerze po ogrodzie połączonym z oglądaniem zainstalowanych odnawialnych źródeł energii. Uczestnicy dowiedzieli się w jaki sposób działa mechanizm wiatraka, solar tracków, kolektorów słonecznych czy pomp ciepła. Na koniec zajęć odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek.

 

Młodsi uczniowie odwiedzili również Park Naukowo–Technologiczny, gdzie uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych – „Mikrobiologia wokół nas”. Obejrzeli film edukacyjny odnośnie bakterii oraz mieli możliwość obserwacji mikroskopowych. Odbyły się również ćwiczenia laboratoryjne – ” Czy nasze ręce są rzeczywiście czyste?”. Druga część zajęć polegała na wykorzystaniu klocków LEGO WeDo i komputera. Uczestnicy wycieczki wykonywali konstrukcje inspirowane otaczającym światem. Podczas zajęć dzieci uczyły się podstaw robotyki i programowania. Konstrukcje były budowane na podstawie instrukcji multimedialnej wyświetlanej na ekranach komputerów, następnie roboty były podłączane do komputera i programowane w celu ich „ożywienia”. Niesamowity świat nauki wciągnął i zafascynował najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Natomiast starsi koledzy wzięli udział w zajęciach warsztatowych „Polskie symbole narodowe” w Ełckim Muzeum Historycznym. Dzieci były wdrażane do kulturalnego spędzania wolnego czasu i aktywnego wypoczynku. 
Cele wycieczki zostały zrealizowane.

 


Aktualności

Powiązane artykuły