Powinniśmy przypominać sobie o ważnych wydarzeniach z historii Polski

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. 1 Maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie. 2 Maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to czci polskie barwy narodowe.
2 Maja to dzień, w którym Polakom towarzyszą refleksje o szczytnych kartach historii Polski. Dzień Flagi poprzedza święto 3 maja, upamiętniające przyjęcie niezwykle istotnego dokumentu, jakim była Konstytucja 3 maja z 1791 roku.

 

28 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji świąt majowych. Rozpoczęliśmy to spotkanie od dośpiewania hymny państwowego. Uczniowie klasy I i II przygotowali montaż słowno – muzyczny, mającą na celu przybliżyć te trudne zagadnienia pozostałym uczniom. Pieśni patriotyczne podkreśliły podniosły charakter tego spotkania. Młodsze dzieci z ogromnym zaciekawieniem obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą symboli narodowych.

Dzięki inscenizacji wszyscy uświadomiliśmy sobie, że przed nami nie tylko długi weekend, lecz także święta państwowe, podczas których powinniśmy przypominać sobie o ważnych wydarzeniach z historii Polski.

Karolina Rytelewska i Dorota Kibitlewska


Aktualności

Powiązane artykuły