SPa na Mazurach

Trudno jest sobie w dzisiejszych wyobrazić projektowanie ośrodka hotelowego lub wypoczynkowego bez zaplanowania usług SPA. Natomiast pewnym paradoksem jest to, że te trzy litery sporej części ludzkiej populacji korzystającej z usług turystyczno-wypoczynkowych, kojarzą się z jakimś skrótem. Chociaż na pewno krótkie słowko dotyczy przede wszystkim odnowy biologicznej. Mimo to SPA nie jest skrótem i pochodzi od nazwy belgijskiego miasteczka znanego z leczniczych gorących źródeł.

Możliwości są nieograniczone

Z upływem lat do usług SPA zaczęto zaliczać nie tylko „zdrowie przez wodę” ale inne zabiegi fizyczne pozwalające się zrelaksować i niejednokrotnie poprawić estetykę ciała. Popularność SPA stała się tak szeroka, że te rodzaje usług proponowane są przez ośrodki hotelowe znajdujące się zarówno w miastach, jak i w otoczeniu atrakcyjnym krajobrazowo i przyrodniczo. Dobrym przykładem są tu Mazury.

Właściciele tutejszych ośrodków i niektóre gminne samorządy prześcigają się w pomysłach. Łatwiej ze zdobyciem klienta mają te, które są nastawione na turystę masowego, choćby Giżycko, Mrągowo lub Lidzbark Warmiński. Natomiast niektóre ośrodki atrakcyjne krajobrazowo, ale pozbawione wielkich jezior zaczęły szukać innych atutów przyciągających gości, choćby poprzesz sięganie do wód mineralnych. Tu jako ewenement jawi się gmina Gołdap. Położona na samym krańcu województwa warmińsko-mazurskiego, do tej pory jedyna w tym regionie posiadająca status uzdrowiska. Wlaśnie tu sięgnięto po lokalne wody mineralne i błota borowinowe.

Obok, mającego przez cały rok, obłożenie sanatorium, w dzielnicy uzdrowiskowej prywatny przedsiębiorca pobudował już elegancki hotel z usługami SPA. Śladem Gołdapi idzie wspomniany Lidzbark oraz jeszcze dwie inne gminy w warmińsko-mazurskim.

Zabiegi muszą być specjalistyczne

Nowoczesne ośrodki z usługami SPA na Mazurach zwracają na ogól szczególną uwagę na zatrudnianie wyszkolonych specjalistów. Bywa że zatrudniani są w takich ośrodkach nie tylko masażyści, czy kosmetolodzy, ale również dermatolodzy i ortopedzi. Przykładem ośrodka, z którego warto jest skorzystać, zatrudniającego specjalistów, jest Hotel Krasicki, którego ofertę znajdziemy na stronie www.hotelkrasicki.pl. Zresztą, już samo położenie obiektu zachęca do pobytu nawet ze względu na bliskość różnych atrakcji turystycznych, choćby Szlaku Zamków Gotyckich lub Szlaku Kopernikańskiego.

Z innych mazurskich ośrodków SPA również jest blisko do atrakcyjnych miejsc. Tyle że oferta bywa nierzadko tak ciekawa na miejscu, że nie wszystkim chce się je opuszczać, ponieważ wolą obcowanie z dobrą kuchnią, pobyt na basenie lub w grocie solnej , park linowy, grę w tenisa albo kręgle.


Porady

Powiązane artykuły