Pijany bez uprawnień przewoził 2-letnie dziecko

Dzięki interwencji młodych mężczyzn gołdapscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 28-latka, który kierował volkswagenem i uderzył w murek. Mężczyzna wsiadając za kierownicę z ponad 2 promilami alkoholu w organizmie zaryzykował nie tylko swoje życie, ale również życie swojego 2-letniego dziecka, które przewoził.

 

Pomimo licznych akcji oraz kontroli trzeźwości, nadal zdarzają się osoby, które decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia, które świadczy o bezmyślności kierowcy doszło kilka minut po godz. 2.00 w nocy z soboty na niedzielę. 28-letni mieszkaniec Gołdapi na ulicy Stadionowej kierując vw Vento nadużywał klaksonu, wykonywał dziwne manewry i najechał na betonowy murek. Zauważyła to grupa młodych mężczyzn, która zabrała mu kluczyki i o całej sytuacji poinformowała policjantów.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości Pawła M. okazało się, że ma on ponad 2 promile alkoholu, a w  samochodzie przewoził 2- letniego syna. Ponadto mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Teraz ze swojego postępowania będzie tłumaczyć się w sądzie.

Osoby, które wsiadają za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości muszą liczyć się z konsekwencjami takiego zachowania. Oprócz utraty prawa jazdy za tego typu przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły