Festyny z gołdapskimi policjantami

Bezpieczeństwo – to słowo, które bardzo często pada z ust gołdapskich policjantów podczas  spotkań z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Tak było również w miniony weekend podczas obchodzonego przez wojsko Święta Pułku i festynu parafialnego zorganizowanego przez Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny.

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wykorzystują każdą okazję do promowania bezpieczeństwa. Tak też było podczas minionego weekendu. Funkcjonariusze wzięli udział w obchodach Święta Pułku zorganizowanego przez miejscową Jednostkę Wojskową oraz w festynie parafialnym zorganizowanym przez Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny. Obie imprezy były doskonałą okazją do spotkania z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi i przekazaniem im ważnych wskazówek dotyczących bezpiecznych zachowań.

Policjanci podczas spotkań promowali tematykę związaną z bezpieczeństwem i prewencją kryminalną, prezentowali sprzęt oraz wyposażenie policyjne, które przyciągało zwłaszcza najmłodszych uczestników. Dzieci bardzo chętnie przymierzały policyjne czapki i wsiadały za kierownicę radiowozu, a ich rodzice dokumentowali tę chwilę robiąc pamiątkowe zdjęcia.

Najwięcej radości najmłodszym sprawiła możliwość zebrania odcisków linii papilarnych. Do radiowozu  ustawiła się spora kolejka chętnych aby odbić na pamiątkę odciski swoich palców.

Ponadto policjanci rozdawali dzieciom i dorosłym odblaskowe elementy, wyjaśniając jak duże znaczenie w bezpieczeństwie na drodze ma taki niepozorny przedmiot.

Red. KPP Gołdap

 


Aktualności

Powiązane artykuły