Odjazdowy Bibliotekarz 2017 

W ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 13 maja odbyła się ogólnopolska akcja „Odjazdowy Bibliotekarz”. Biblioteka Publiczna w Gołdapi po raz czwarty wzięła udział w akcji promującej czytelnictwo, turystykę rowerową i integrację środowiska bibliotekarskiego.

 

Trasa przejazdu przebiegała od Biblioteki Publicznej w Gołdapi do Pijalni Wód Mineralnych i Leczniczych w Gołdapi.

Przed wyjazdem komendant Straży Miejskiej przypomniał o przepisach prawidłowego poruszania się rowerem po mieście oraz poza nim i przeprowadził kolumnę rowerzystów biorących udział w „Odjazdowym Bibliotekarzu” przez miasto do lasu Kumiecie, gdzie odbył się pierwszy przystanek.

Tam mogliśmy przeczytać swoje ulubione wiersze ale wcześniej komendant Straży Miejskiej podczas odpoczynku przypomniał wszystkim jeszcze raz o bezpieczeństwie na drodze i wręczył pamiątkowe gadżety odblaskowe wszystkim uczestnikom rajdu. Następnie pojechaliśmy do Pijalni Wód Mineralnych i Leczniczych w Gołdapi.

Pierwsza atrakcja to przejście tarasem widokowym po tężni. Po spacerze był czas aby upiec kiełbaskę nad ogniskiem, które zostało wcześniej przygotowane specjalnie dla uczestników rajdu. Kolejnym etapem rajdu były konkursy, które rozpoczęły się od konkursu dla dzieci pt. „Z jakiej to bajki” oraz zabawy: rzut do celu, przeciąganie liny dzieci kontra dorośli, strzał w bramkę.

Wyniki w konkursie „Z jakiej to bajki”:

I miejsce – Hanna Bondzio, Justyna Ćwik, Daria Syperek;

II miejsce – Katarzyna Ułanowicz, Natalia Ułanowicz, Maja Filipowicz;

III miejsce – Maciej Kołtek, Emmanuel Karniłowicz, Przemysław Ćwik;

 

W konkursie przeciąganie liny zdecydowanie wygrała drużyna dzieci.

Uczestnicy biorący udział w konkursach otrzymali dyplomy i nagrody, a pozostali uczestnicy pamiątkowe gadżety.

Biblioteka przygotowała też ciekawe książki, które można było zabrać do domu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom rajdu za wspólnie aktywnie spędzony czas i zabawę.

Biblioteka publiczna w Gołdapi bardzo dziękuje: nadleśniczemu Nadleśnictwa Gołdap Grzegorzowi Jejerowi, prezesowi Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Jarosławowi Dzienisowi, kierownikowi Zakładu Przyrodoleczniczego Pijalni Wód Mineralnych i Leczniczych Izabeli Dutkowskiej-Poniatowskiej oraz komendantowi Straży Miejskiej w Gołdapi Pawłowi Werchowiczowi za pomoc w organizacji akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”.

Serdecznie zapraszamy za rok na kolejny rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”.

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły