Mogły na żywo zobaczyć, że posiadanie psa to ogromna odpowiedzialność

W poniedziałek uczniowie klasy 2B SP3 wraz z wychowawczynią oraz mamami paniami – Moniką i Justyną odwiedzili schronisko dla zwierząt w Gołdapi. Pani Marta Gawryluk przeprowadziła zajęcia dotyczące zachowania się wobec psów, rozpoznawania mowy ciała czworonoga, np. ziewanie czy oblizywanie nosa możne być oznaką próby uspokojenia się.

 

Wyjaśniła skąd w schronisku biorą się psy i jak wygląda opieka nad nimi. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, były aktywne, pytały o to co je interesowało. Miały okazję wypróbować w praktyce zdobytą wiedzę w kontakcie z cudownym psem Dislem, który był szczęśliwy, że mógł być przytulany i głaskany.

Mogły na żywo zobaczyć, że posiadanie psa to ogromna odpowiedzialność i nie można go tak po prostu wyrzucić kiedy nam się znudzi. Mieć psa to być odpowiedzialnym za jego zdrowie i opiekować się nim.

Zajęcia wywarły na uczniach ogromne wrażenie, długo rozmawiały o tym co zobaczyły, w klasie przypomniały sobie zasady, o których mówiła pani Marta, np. żeby nie patrzeć psu w oczy, nie podchodzić do psa na wprost czy klepać go po głowie.

Dziękujemy za tak ciekawe i zajęcia. Są one bardzo potrzebne, żeby od najmłodszych lat uwrażliwiać na krzywdę i los bezbronnych zwierząt.

Katarzyna Miernik


Aktualności

Powiązane artykuły