Gołdap mazurską stolicą triathlonu!

Po roku przerwy, triathloniści będą rywalizować w Gołdapi. U stóp tężni solankowych, nad Jeziorem Gołdap zlokalizowane będzie centrum zawodów, co nada imprezie niepowtarzalnego charakteru.

 

Zawodnicy będą mieli trzy dystanse do wyboru: 1/2 IM (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu), 1/4 IM (095 km – 45 km – 10,55 km) oraz 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km). Pływanie odbędzie się w Jeziorze Gołdap, szybla trasa rowerowa będzie biegła południowym skrajem puszczy Rominckiej w kierunku miejscowości Pluszkiejmy. Malownicza trasa biegowa poprowadzona zostanie ulicami uzdrowiska.

Oprócz startu indywidualnego, na każdym z dystansów będzie można wystartować także w trzyosobowych sztafetach triathlonowych, w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Sztafeta to zabawa zespołowa i doskonała okazja do sprawdzenia swoich sił w triathlonie. Imprezą towarzyszącą triathlonowi będą zawody biegowe dla dzieci – Gołdap Kids. Najmłodsi zawodnicy będą mieli do wyboru trzy dystanse: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) i 1000 m (12-15 lat).

Gołdap to jedno z najmłodszych w Polsce uzdrowisk i ośrodek turystyczno-wypoczynkowy. Przeprowadzone w latach 60-tych ubiegłego wieku badania, wykazały, że w tym regionie jest najczystsze powietrze w Polsce, wody mają cechy wód mineralnych, a w pobliżu odkryto bogate złoża borowiny. Od tamtej pory zjeżdżają tu kuracjusze z całej Polski. W dzielnicy uzdrowiskowej tętnią życiem: Zdrój – pijalnia wód mineralnych i leczniczych, Mazurskie Tężnie Solankowe, promenada wzdłuż dzielnicy uzdrowiskowej i graniczne jezioro Gołdap.

„Cieszymy się, że ponownie możemy zaprosić triathlonistów do przepięknej Gołdapi, która posiada rewelacyjne warunki do przeprowadzenia imprezy triathlonowej. To właśnie w Gołdapi odbyły się dwie edycje z cyklu Garmin Iron Triathlon w latach 2014 i 2015. W tym roku postanowiliśmy zaproponować zawodnikom trzy dystanse z łączną liczbą czterystu miejsc” – Marcin Florek, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

Cały czas trwają zapisy na Triathlon Gołdap. Wszyscy chcący wziąć udział w imprezie powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy umieszczony na oficjalnej stronie zawodów: www.triathlongoldap.pl

 

 

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Gołdap mazurską stolicą triathlonu!

  1. Henryk

    Fajnie, że podany jest tu termin imprezy. Można znajomym powiedzieć, zaprosić…

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...