Zapraszamy na „Eko – piknik – dziedzictwo natury i rzemiosła”

29 kwietnia 2017 r. na placu Zwycięstwa w parku miejskim odbędzie się spotkanie „Eko-piknik – dziedzictwo natury i rzemiosła”.  Działanie jest realizowane z okazji Światowego Dnia Ziemi, który  w tym roku obchodzony jest 22 kwietnia. Wydarzenie organizuje Starostwo Powiatowe w Gołdapi i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

W związku z tym zapraszamy organizacje pozarządowe, instytucje kultury, szkoły, nadleśnictwa i inne podmioty zajmujące się szeroko pojmowaną ekologią i produktami lokalnymi do aktywnego uczestnictwa w kolejnym „Eko-pikniku”. Celem Spotkania jest promocja działań zgodnych z naturą, ekologicznym sposobem życia oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego naszego regionu.

Podczas wydarzenia proponujemy wachlarz działań kulturalnych i edukacyjnych gwarantujących naukę i zabawę dla uczestników. Przygotowujemy prezentacje organizacji i instytucji zajmujących się gospodarką zasobami naturalnymi i ekologią, pokazami dawnych zawodów, stoiska ze sztuką, rękodziełem i zdrową żywnością. Prezentacjom tym towarzyszyć będzie żywa etno muzyka.

Podczas imprezy przewidziano przeprowadzenie zbiórki elektrośmieci. Każda osoba, która przyniesie elektrośmieć, dostanie sadzonkę rośliny, eko grę, notes lub poradnik ekologiczny. Odbędą  się warsztaty ekologiczne: „Nowe życie starych gazet”, „EKO warsztaty -€ekologiczny zawrót głowy”, „Zwierzęta z lasu”, „Eko-design, czyli biżuteria z odpadów” oraz przeprowadzimy finał konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych „ Drugie życie odpadów”. Ww. działania realizowane są w ramach projektu „EKO Ty, EKO Ja” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Wsparcia medialnego udzielają: Radio 5, goldap.org.pl, goldap.info, Kurier Gołdapski.

Udział w „Eko-pikniku 2017” dla podmiotów niekomercyjnych jest bezpłatny.

Zapraszamy do współudziału w „Eko-pikniku 2017” oraz przesyłanie informacji dotyczących sposobu włączenia się w te wydarzenie. Deklaracje udziału w Eko-pikniku do pobrania na stronie: www.powiatgoldap.pl

Na zgłoszenia mailowe czekamy do 24 kwietnia 2017 r.

Zachęcamy do udziału!

 

Powiązane artykuły