Współpraca młodszej i starszej młodzieży była naprawdę udana

W ramach realizacji projektu „Z RODZINĄ W PRZYSZŁOŚĆ” 6 kwietnia w Szkole Podstawowej w Boćwince odbyły się warsztaty kulinarne dofinansowane ze środków „Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2017 r.”. Ich celem było wskazanie uczniom twórczego sposobu spędzania czasu.

Uczniowie naszej szkoły pod fachowym okiem nauczyciela przyrody – Beaty Zajkowskiej oraz gości specjalnych – uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w ZSZ w Gołdapi Bartłomieja Gryniewicza oraz Radosława Lelo z klasy 2 tgt poznawali tajniki pieczenia ciasteczek. W realizacji zadania brali udział uczniowie klasy IV, V i VI. Natomiast w dekorowaniu wypieków pomagali również ich młodsi koledzy. Współpraca młodszej i starszej młodzieży była naprawdę udana i co najważniejsze bardzo owocna.

Najpierw wspólnie przygotowano ciasto na ciasteczka. Następnie zapoznano uczniów z tajnikami dekorowania i ozdabiania ciastek. Dzieci nauczyły się wycinać je za pomocą foremek i zawijać po dodaniu nadzienia z marmolady. Niektóre ciasteczka miały formę świątecznych symboli: wielkanocnych kurczaczków, jajeczek posypanych perełkami, z kolorowym, lukrowym nadzieniem. Inne były nadziane przepyszną marmoladą. Nasze wypieki wyglądały apetycznie i efektownie. W całej szkole zapachniało domem i Świętami Wielkanocnymi.

Podczas warsztatów kulinarnych wszyscy uczestnicy zapoznali się z książkami kucharskimi dla dzieci np. „Gotuj z nami dzieciakami”. Ozdabiając swoje wypieki dzieci miały doskonałą okazję do połączenia kulinarnych umiejętności praktycznych z doskonałą zabawą. Rozwijały swoje talenty artystyczne i zmysł estetyki. Kolorowe ciasteczka wyglądały pięknie i smakowały doskonale. Po minach naszych uczniów można było poznać, że udział w warsztatach sprawił im ogromną radość. Spotkanie przebiegało w miłej, prawdziwie rodzinnej i świątecznej atmosferze.

Dziękujemy serdecznie burmistrzowi Gołdapi – Tomaszowi Luto za dofinansowanie realizacji zadania. Dziękujemy również uczniom Technikum w ZSZ w Gołdapi – Bartłomiejowi Gryniewiczowi oraz Radosławowi Lelo za to, że przyjechali do naszej szkoły i pokazali uczniom, że pieczenie daje mnóstwo satysfakcji i jest doskonałą formą spędzania czasu.

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby skosztować pysznych ciasteczek zapraszamy 8 kwietnia o 10:00 na Dni Otwarte do Szkoły Podstawowej w Boćwince.


Aktualności

Powiązane artykuły