Udany start Piorunków w Giżycku

W dniach 8-9 kwietnia na pływalni w Giżycku odbyły się XIV Wiosenne Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka. Do rywalizacji stanęło ponad 330 zawodników i zawodniczek z 33 klubów (z Polski i Litwy). Wśród nich 13 wspaniałych pływaków z MUKS PIORUN Gołdap. Bardzo młodzi zawodnicy z naszego klubu, podopieczni trenera Adama Kozłowskiego, stanęli na wysokości zadania i do Gołdapi przywieźli 20 medali – 6 złotych, 7 srebrnych oraz 7 brązowych.

3 miejsce na 50 m stylem klasycznym.
Wśród „pechowców” czwarte miejsca zajęli: Kinga Dmochowska na dystansach 50 dowolnym oraz 100 m klasycznym; Roksana Puchalska na 100 m stylem grzbietowym; Aurelia Milewska 50 m grzbietowym oraz Dominik Osiński 50 klasycznym. Z Gołdapi w rywalizacji o medale wzięli udział także: Jeremi Wojtas, Bartosz Bogdzio, Oliwier Pietrołaj oraz Antonina Borys, którzy nie zajęli miejsc na podium ale znacznie poprawili swoje rekordy życiowe.

Po raz pierwszy w klasyfikacji generalnej zawodów zdobyliśmy 5 pucharów dla najlepszych zawodników w swoich kategoriach wiekowych. 1. miejsce Karol Nowak, 2. miejsce Antoni Kisielewski, 2. miejsce Aurelka Milewska, 2. miejsce Inga Naszkiewicz, 3. miejsce Agata Roczeń.

Wszystkim startującym Piorunkom oraz ich rodzicom składam serdeczne gratulacje.
Wyjazd na zawody w Giżycku był współfinansowany ze środków Gminy Gołdap za co serdecznie dziękujemy.