„Śmieciu precz” i „Recykling daje owoce”…

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. To proekologiczne święto ma uświadomić wszystkim jak bardzo jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska w którym żyjemy. Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Boćwince odbyła się inscenizacja zatytułowana „Śmieciu precz” w wykonaniu uczniów klas III, V, VI pod kierunkiem pani Katarzyny Artemiuk. Dzieci przedstawiły problemy związane z zanieczyszczaniem środowiska oraz wyjaśniły jak o nie dbać.
Następnym punktem programu był quiz ekologiczny pod hasłem „Recykling daje owoce” przygotowany przez panią Beatę Zajkowską. Każdy uczeń wybierał jajko niespodziankę, w której znajdowały się zasady młodego ekologa lub szansa na wygraną. Quiz odbył się w trzech kategoriach wiekowych: przedszkole i klasa „0”, klasy I-III oraz klasa IV. Uczniowie wykazali się bardzo wysokim poziomem wiedzy ekologicznej. Każdy uczestnik otrzymał drobne nagrody za udział w konkursie. Przedszkolaki namalowały jak mogą pomóc naszemu środowisku.

Następnie ogłoszono zwycięzców konkursu ekologicznego pt. „Wyczaruj cuda z odpadów”:
I miejsce: Martyna Wiazowska – klasa II
II miejsce: Maciej Wójtowicz – klasa „0”
III miejsce: Julia Radzewicz – klasa III
Wyróżnienia: Karolina Bąk- klasa IV, Weronika Kalinowska – klasa VI.

Na koniec uroczystości uczniom zostały wręczone dyplomy i nagrody za udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z Przyrody „Olimpus”


Aktualności

Powiązane artykuły