Patriotycznie, ale pogodnie i wzruszająco

– Popłakałam się jak bóbr – powiedziała tuż po wyjściu z sali jedna z uczestniczek koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1. I nie ma się czemu dziwić, mimo tego, że koncert nie był zrobiony pompatycznym zadęciem. I dobrze. Był pogodny, choć w duszy coś wzruszającego grało. Ujmująca była natomiast spontaniczność dzieci podczas występów. Świetne wykonanie tańców i piosenek świadczy o dużym nakładzie pracy wychowawczyń. 

Dzieci śpiewały nie tylko patriotyczne piosenki z tekstami znanymi, wykonywały także utwory napisane współcześnie. Hala OSiR była zapełniona do ostatniego miejsca, również przez przedstawicieli obu samorządów. Koncert otworzyła dyrektor Marzanna Wardziejewska. Głos podsumowujący zabrali – starosta Andrzej Ciołek i Burmistrz Tomasz Luto.

To nie jedyne przedsięwzięcie artystyczne zrealizowane przez Przedszkole Samorządowe z tak dużym nakładem pracy. Do ważnych, gołdapskich wydarzeń kulturalnych warto zaliczyć niedawny „Tydzień Teatru”, który miał miejsce w tej placówce.

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Patriotycznie, ale pogodnie i wzruszająco

 1. Mamusia

  Cały koncert był ujmujący. Dzieci pięknie przygotowane. Panie uśmiechnięte, radosne. Jako matka bardzo doceniam wkład Waszej pracy. Wiem ile wysiłku trzeba włożyć w przygotowanie dzieci w tych grupach wiekowych.Dziękuję!!! Widzę jak moje dzieci rozwijają się w Waszym przedszkolu.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Rodzic

  Byłem, widziałem i doceniam wkład kadry w ten wspaniały spektakl. Pozdrawiam i życzę samych pogodnych dni

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...