Nietrzeźwi kierujący

Wczoraj na terenie powiatu gołdapskiego policjanci ruchu drogowego zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Dwóch z nich to rowerzyści a trzeci to motorowerzysta. Wszyscy wkrótce usłyszą zarzuty i odpowiedzą przed sądem.

W pierwszych dwóch przypadkach wczoraj (26.04) kilka minut po godz. 8.00 w Boćwince policjanci z gołdapskiej drogówki patrolujący teren powiatu zatrzymali do kontroli dwóch rowerzystów. Podczas czynności wyczuwali od nich zapach alkoholu. Jak się okazało bracia 50- i 39-latek byli pijani. Pierwszy z nich „wydmuchał” blisko promil alkoholu a drugi ponad 2 promile.

Trzeci przypadek miał miejsce tego samego dnia zaledwie 2 godz. później w pobliskiej w Boćwińskim Młynie. Policjanci zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Podczas badania stanu jego trzeźwości okazało się, że mężczyzna również jest pod wpływem alkoholu. Wynik wskazywał prawie 0,5 promila. Kierowca to mieszkaniec gminy Gołdap i ma 64 lata. Wkrótce usłyszy zarzut jazdy w stanie po użyciu alkoholu.

Pijani kierowcy w porę zostali wyeliminowani z ruchu. Za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowiedzą wkrótce przed sądem.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły