Mali rycerze z „trójki” awansowali do finału województwa

W środę, 5 kwietnia na parkiecie hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Giżycku rozegrano Półfinał Mistrzostwa Województwa „Dwójek” Siatkarskich Szkół Podstawowych Szkolnego Związku Sportowego. W półfinałowym turnieju wystąpiły cztery drużyny: SP 4 Giżycko, SP 1 Pisz, SP 3 Szczytno i SP 3 Gołdap, które zagrały ze sobą systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 25 punktów.

Schemat rozgrywek nakazywał rozgrywanie meczów dwoma dwójkami. To znaczy, że pierwszego seta gra inna dwójka co w secie drugim. Dodatkowo zespół składa się z dwóch rezerwowych. Duży sukces w tej imprezie odniósł zespół Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Czwartoklasiści grając w składzie: Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski, Olaf Rykaczewski, Maciej Świętoń, Mieszko Makarski, Aleksander Nyga zajęli wysokie drugie miejsce, awansując na finał województwa warmińsko-mazurskiego. Młodzi gołdapianie na początek ograli 2:1 – Szkołę Podstawową nr 1 w Piszu.

W drugim swoim spotkaniu pokonali 2:0 – Szkołą Podstawową nr 3 w Szczytnie. Przegrali jedynie 0:2 z murowanym faworytem ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Giżycku. Wywalczone miejsce upoważnia do gry w finale województwa, który na przełomie kwietnia i maja odbędzie się również w Giżycku.

Nagrodą były puchary i dyplomy. Jest to drugi zespół z SP 3 Gołdap (po „trójkach”), który wywalczył awans do ścisłego finału województwa warmińsko-mazurskiego. Organizatorem turnieju Półfinałowego był Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku.

 

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Mali rycerze z „trójki” awansowali do finału województwa

  1. Piotr Miszkiel

    Brawo! Powodzenia w finale!

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...