Inni napisali: Pieniądze na polsko-rosyjskie inwestycje. Skorzystają mieszkańcy

W olsztyńskim dodatku do Gazety Wyborczej znalazł się artykuł szansach, które stwarza program  Polska-Rosja 2014-2020. Jest tam między innymi wypowiedź posła Jacka Protasa: Korzystne warunki dofinansowania, do 90 proc. dla polskich i rosyjskich partnerów, sprawiają, że program Polska-Rosja stanowi dla województwa warmińsko-mazurskiego szansę na realizację wielu kluczowych projektów, zarówno w zakresie infrastruktury, jak też kultury i turystyki.

Cały artykuł pod linkiem:

http://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/7,48726,21626337,pieniadze-na-polsko-rosyjskie-inwestycje-w-naszym-regionie.html#BoxLokOlszLink


Aktualności

Powiązane artykuły

11 komentarzy do “Inni napisali: Pieniądze na polsko-rosyjskie inwestycje. Skorzystają mieszkańcy

 1. G-P

  Według Platformy Obywatelskiej granica polsko – rosyjska to również szansa na wzajemnie korzystną współpracę, kontakty ( w tym mały ruch graniczny ), oraz dobre, rozumne i rozumiane sąsiedztwo i szacunek. Według PIS to zagrożenia i zamknięta „żelazna kurtyna”. Zastanawiam się – czy dla Gołdapi sąsiedztwo z Obwodem Kaliningradzkim to szansa na rozwój, czy zagrożenie?

  1. Wallenrod

   Współpracy? Przemyt na masową skalę to ta współpraca, czy wyjazdy aby uczyć się od nich demokracji? Żelazna kurtyna? Nikt nie zabrania przekraczania granicy! Dobre i rozumne sąsiedztwo i szacunek? Można mieć dla tak samo postępujących wobec nas. Tzw. mały ruch zamknięto, aby zlikwidować przemyt paliwa na masową skalę, nikt tego specjalnie nie ukrywał i nie ukrywa. Myli się Tobie rozwój z rozbojem i to wobec swojego państwa, co akurat nie dziwi. Sąsiedztwo z putinowską Rosją to ZAWSZE zagrożenie.Tak, jak cyniczni chłoptasie u władzy. Nie ważne spod jakiego szyldu.

 2. Franciszek

  Panie pośle Protas !
  Ja znam tą partnerską współpracę z Rosją( Z S R R).w okresie od 1939 r do 1945 r
  Ta współpraca to Katyń,Starobielsk,,Kozielsk,Ostaszków ,Twer i inne .
  Następny okres to lata 1945 – 1991.W okresie tym dostarczalismy do Rosji (ZSRR) węgiel i mięso a oni od nas zato brali zboże.
  A jakie my mamy promować dziedzictwo historyczne z Rosją ?

  1. Romek

   Zapomieć, wybaczyć, żyć dalej – nic nam więcej nie zostaje. Owoce będą dorodniejsze niż PiS owskja retoryka. Pozdrawiam wszystkich Polaków.

   1. Wallenrod

    Żyjemy dalej. Sprawa wybaczenia, lub nie to indywidualna sprawa sumienia każdego z nas. Zapominać NIE WOLNO i nic do tego nie ma retoryka PiS-u.
    Pozdrawiam wszystkich Rosjan, łącznie z Tobą, Romku.

  2. w

   przez twoje myślenie w Gołdapi padają sklepy a gołdapiacy wyjeżdżają na zachód.

   1. Franciszek

    W piszesz nieprawdę .
    Od myślenia w Gołdapi nie padają sklepy. Sklepy (w tym w Gołdapi) padają dzięki waszym idolom z PO i PS ,ktorzy pozwolili na wejście na Polski rynek ,wielkopowierzchniowym sklepom zagranicznym w nieograniczonych ilościach.
    Co gorsze , kolosy te nie płacą podatku w Polsce.

 3. Wacek

  Proszę Państwa ,wydaje się słusznym dodać też współpracę premiera Tuska z premierem
  Putinem,rozpoczynającą się spotkaniem w dniu 1 wrzesnia 2009 r na sopockim molo,po ktorym
  miała miejsce tragedia Smoleńska w dniu 10 kwietnia 2010 r.

 4. no

  ty wacek chowaj się do spodni i to szybko !!!

  1. Wacek

   no !!! nie strasz ,nie strasz bo się ?????????? ciebie nie boję.

   1. Ro,mek

    zasuń zamek zasobą. OI zrób dziecko 1500 plus będzie.