Grand Prix Polski Żaków i Żaczek w tenisie stołowym

W weekend (21-23 kwietnia) w Kwidzynie odbywa się Grand Prix Polski Żaków i Żaczek.  Do turnieju przystąpili: Natalia Bogdanowicz i Artur Gromek (Warmia Lidzbark Warmiński), Natalia Brzezińska (Dekorglasds Działdowo) i Dawid Chilicki (Jantar Gołdap). Awans z eliminacji zapewnili sobie Michał Lipowski i Mateusz Marcinkiewicz. Do turnieju głównego awansowała Natalia Bogdanowicz i zajęła 16 miejsce.

 

Gołdap jako jedyne miasto z województwa warmińsko-mazurskiego wprowadziło dwóch zawodników do turnieju finałowego. W kategorii żaków najbliżej awansu był Dawid Chilicki, przegrał decydujący mecz 3:2 prowadząc w piątym secie 4:1.

W maju zawodnicy z Gołdapi zagrają w mistrzostwach województwa. W czerwcu czekają naszych zawodników mistrzostwa Polski.

Wyniki w załączniku:

wyniki_1

Eliminacje do Grand Prix Polski

W piątek jak zwykle odbywały się eliminacje, w których wystąpiła czwórka reprezentantów Warmii i Mazur: Zofia Madej, Krispin Stolarczyk i Michał Lipowski (Dekorglass Działdowo) oraz Mateusz Marcinkiewicz (Jantar Gołdap). Dwa czołowe miejsca w grupie były premiowane awansem do GPP. Awans zapewnili sobie Michał Lipowski i Mateusz Marcinkiewicz.

Wyniki w załączniku:

wyniki_2

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Grand Prix Polski Żaków i Żaczek w tenisie stołowym

  1. Piotr Miszkiel

    Brawo dla Dawida i Mateusza!

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...