Formuła imprezy się sprawdza

Sobotni festyn rodzinny miał nie tylko walor rekreacyjny i zdrowotny, ale również edukacyjny. Dwukilometrowa „Trasa zdrowia” ze stoiskami niczym labirynt przebiegała ścieżkami Lasu Kumiecie, między innymi obok historycznych umocnień z drugiej wojny światowej. Grupki zainteresowanych pojawiły się na trasie już przed oficjalnym rozpoczęciem. Kolejna (VI) edycja pokazała, że formuła tej imprezy się sprawdza i cieszy się coraz większym powodzeniem.

 

Obecni byli przedstawiciele obu gołdapskich samorządów. Stoiska zapewniły instytucje Starostwa Gołdapskiego, Gminy Gołdap, Nadleśnictwo Gołdap i gołdapska KPP.

Można było zdobyć informacje na temat niektórych chorób, skorzystać z porad, wziąć udział w zmaganiach sportowych i wykonać bezpłatnie pomiar tlenku węgla we wdychanym powietrzu.

Jak zwykle z dużym zainteresowaniem spotkały się pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej w Górnem, gołdapskiej ekipy Falck Medycyna, Sanatorium WITAL oraz grupy Air Soft Gun Paweł Kropiwnicki. Swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa na drodze podzieliły się gołdapskie policjantki. W stoisku Nadleśnictwa Gołdap można było się posilić.

O atrakcje sportowe zadbali: Szkoła Pływania Adam Kozłowski, Capoeira Michał Piszczek, Zumba Anety Adamczewskiej, Fundacja Centrum Sportu Anny Olędzkiej i klub sportowy „Kodiak”.

Organizatorami imprezy byli: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gołdapi i Nadleśnictwo Gołdap we współpracy z OSiR, Starostwem Powiatowym oraz Urzędem Miejskim. W sprawnym przebiegu imprezy pomagali gołdapscy wolontariusze.

Do galerii dodano dwa zdjęcia Adama Kozłowskiego.

 

Powiązane artykuły