Dzień czerwony w „Dwójce” – dzień pomocy strażakom

Kampania „Stop pożarom traw” ruszyła w „Dwójce”. Pożary traw są niebezpieczne dla życia i zdrowia ludzi. Zagrażają lasom, domom, zabudowaniom, bezpowrotnie niszczą faunę i florę. Ciekawe zajęcia połączone z praktyką przeprowadził w szkole strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi – kpt. Bogdan Mielnik. Dziękujemy.

 

 

W podróż do Azji zabrał uczniów klas IV-VI pan Mirosław Słapik.
Opowiadał: Mongołowie się nie śpieszą. Podczas tegorocznej zimowej wyprawy zatrzymywaliśmy się niespodziewanie kilkanaście razy, a nasi tutejsi przyjaciele wdawali się w tajemnicze rozmowy ze znajomymi lub dawno niewidzianymi krewnymi i nie było dla nich ważne, czy kolejny etap podróży zakończymy wieczorem, czy dopiero następnego dnia rano. Mongolia w porównaniu z Polską jest krajem w makroskali, nie tylko w aspekcie geograficznym – tu jest inne poczucie czasu, inne poczucie przestrzeni…
Dziękujemy.

Elektrograty…
Kwiecień jest bogaty w elektrograty. Stare pralki, chłodziarki i telewizory wyjadą w kwietniu ze szkoły.
Piętnaście chłodziarek i kilka pralek policzyli Adam, Hubert, Dominik i Darek.
Dwójka zbiera mały i duży sprzęt AGD każde dziecko o tym wie.


Na zajęciach poznajemy budowę i zastosowanie sprzętu elektryczne go. Uczymy się o przydatności w naszym życiu.
Uczymy się też o recyklingu. Wiemy jak ważna jest zbiórka elektrośmieci i nauka o właściwym segregowaniu śmieci. Stale poszerza się nasza ekodrużyna.
Czerwonych w szkole było 165.

Zielonych Dni w szkole nie zamykamy. Nasze ekologiczne działania trwają nadal. Dziękujemy wszystkim za współpracę i ogromne zaangażowanie.
Fajnie, że jesteście i bądźcie nadal zauważalni w Gołdapi, Polsce na Ziemi.

Powiązane artykuły