Czwórki z „Trójki” też awansowały do finału województwa

Pierwsze premiowane miejsce wywalczyli siatkarze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi podczas Półfinału Mistrzostw Województwa „Czwórek” Siatkarskich Chłopców Szkół Podstawowych Szkolnego Związku Sportowego rozgrywanych w czwartek, 6 kwietnia w Gołdapi. Oprócz gospodarzy zagrały reprezentacje z: SP 3 Szczytno, SP 6 Szczytno i SP 3 Olecko.

Drużyny zagrały systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów, z tym że drugiego seta grała inna czwórka zawodników co w secie pierwszym. Zespoły prezentowały wysoki poziom młodego jeszcze siatkarskiego rzemiosła. Drużyna gołdapskiej „trójki” w składzie: Kamil Jabłoński, Tymoteusz Walc, Piotr Górski, Oskar Stalewski, Dominik Wawrukiewicz, Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski, Alan Budziejko, Aleksander Nyga, Kajetan Kowalewski  spisała się bardzo dobrze, wygrywając dwie wojenki z reprezentacjami: Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku – 2:0 (25:10, 25:19) oraz Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczytnie – 2:0 (25:16, 25:15).

W czwartek ulegli jedynie 0:2 (21:25, 24:26) rywalowi ze Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Orła Białego w Szczytnie. „Szóstka” Szczytno też nie była bez skazy bo nie sprostała kolegom z szczytniejskiej „trójki” i podobnie jak Gołdap miała na koncie dwie wygrane po 2:0 i porażkę 0:2. Więc o kolejności końcowej musiało zdecydować ratio (lepszy wyższy stosunek małych punktów – zdobytych do straconych). Po skrupulatnym podliczeniu małych punktów pomiędzy zainteresowanymi zespołami okazało się, że wyższy wynik miał zespół gołdapski, a niższy miała drużyna ze Szczytna.

To trzeci awans na finał województwa (wcześniej „trójki” i „dwójki” siatkarskie) w przekroju kilkunastu dni zespołu SP 3 Gołdap. Finał Mistrzostw Województwa odbędzie się w maju, być może w Gołdapi. Mecze sędziowali: Bogusław Jejer i Grzegorz Kacprzyk. Statuetka dla najlepszego zawodnika turnieju powędrowała do Tymoteusza Walca (SP 3 Gołdap). Wyróżniony został również Mateusz Caliński z SP 3 Szczytno. Wszystkie drużyny otrzymały puchary i dyplomy, które wręczał dyrektor SP 3 Gołdap – Leszek Retel. Organizatorem mistrzostw był Gołdapski Szkolny Związek Sportowy i UKS „Trójka” Gołdap, którzy są współfinansowani przez Gminę Gołdap. Współorganizatorem był również OSiR w Gołdapi.

 

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Czwórki z „Trójki” też awansowały do finału województwa

  1. Piotr Miszkiel

    Brawo!

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...