Audycje muzyczne w SP 3 w Gołdapi

W roku szkolnym 2016/2017 w ramach edukacji muzycznej odbywają się w naszej szkole audycje muzyczne prowadzone przez pracowników Agencji Artystycznej „MAT” z Olsztyna. Są one adresowane do dzieci z oddziałów 6-latków i klas 1 – 3. Każde spotkanie to opowieść o różnych gatunkach muzycznych i  grupach instrumentów.

W audycjach aktywnie uczestniczą uczniowie. Prowadzący wybiera grupę „aktorów”, którzy otrzymują przebrania oraz rekwizyty i z ogromnym zaangażowaniem odgrywają swoje role, aby muzyczna opowieść była barwna i jeszcze ciekawsza. I tak to dzieci przeżyły „Noc na Łysej Górze” pełną wiedźm i czarownic poznając puzon i fagot oraz muzykę ilustracyjną. Wraz z Czerwonym Kapturkiem śpiewały kolędy i pastorałki. „Murzyńskie rytmy małego Bambo” były okazją do poznania instrumentów perkusyjnych, trąbki oraz jazzowych rytmów. To tylko niektóre tytuły audycji, które odbywają się w naszej szkole co miesiąc.

Po każdym programie odbywa się krótki turniej wiedzy dotyczący aktualnie zaprezentowanych treści muzycznych Duże emocje budzą również konkursy wokalne na najlepsze wykonanie piosenki specjalnie stworzonej na potrzeby tego konkursu. Zwycięzcy i uczestnicy zawsze otrzymują pamiątkowe dyplomy i nagrody. Warto też wspomnieć, iż w czerwcu zostanie przeprowadzony konkurs obejmujący wiadomości prezentowane na wszystkich audycjach.

Dzieci lubią te comiesięczne spotkania z muzyką i z niecierpliwością czekają na następne.

D. Trzcińska i P. Pietrzak


Aktualności

Powiązane artykuły