Wygrał projekt medyczny

Osiem propozycji zgłoszono do Budżetu Obywatelskiego o sfinansowanie. W wyniku glosowania mieszkańców wygrał projekt „Lekarze specjaliści dla Gołdapian” związany ze sfinansowaniem pobytu (i usług) lekarzy specjalistów, których w Gołdapi brakuje. Miałby zatem w określonym dniu tygodnia przyjmować w Gołdapi na przykład kardiolog.

Przypomnijmy, że gołdapski samorząd przeznaczył na realizację projektów obywatelskich 100 tysięcy złotych.

W głosowaniu internetowym projekt dostał 1527 głosów. Do urny w Urzędzie Miejskim wrzucono 1142 głosy.

 

Jak głosowano na poszczególne projekty:

http://www.goldap.pl/pl/229/21395/wyniki-glosowania-na-budzet-obywatelski.html

Powiązane artykuły

7 komentarzy do “Wygrał projekt medyczny

 1. Jerzy

  Szanowni Państwo,
  jak już pisałem wcześniej ten projekt – podobnie co najmniej 2 inne – nie są moim zdaniem zgodne z regulaminem tegorocznego budżetu obywatelskiego. Zapisy w regulaminie mówią:
  – § 1. pkt. 2 – mówi o „kształtowaniu najbliższego otoczenia” oraz „podnoszeniu jakości życia” mieszkańców Gminy Gołdap. W jaki sposób ww. projekt ” kształtuje najbliższe otoczenie?
  – § 1. pkt. 3 – „projekt … musi być ogólnodostępny”. W jaki sposób jest to projekt „ogólnodostępny”. Ja nie potrzebuje porady żadnego z wymienionych specjalistów. Co to znaczy „ogólnodostępny”? Wg mnie to taki gdzie każdy mieszkaniec może wejść i skorzystać za darmo.
  – § 3. pkt. c) – z jakimi „planami, politykami i programami” Gminy Gołdap jest zgodny ten projekt?
  – § 3. pkt. d) – czy „podmioty zewnętrzne” – w tym wypadku „lekarze specjaliści” przedstawili „wyraźną pisemną zgodę na etapie składania propozycji zadania”? Jakoś nie mogę takiej zgody nigdzie znaleźć.
  Ww. powody dyskwalifikują ten projekt do finansowania w ramach budżetu obywatelskiego.
  Powinna tym zająć się Rada Miejska w Gołdapi i zdecydować w głosowaniu. Zachęcam wnioskodawców innych projektów o składanie oficjalnych protestów w tej sprawie na ręce Burmistrza Gołdapi i Rady Miejskiej.

  Proponuję wprowadzenie bardziej szczegółowych zapisów do regulaminu budżetu obywatelskiego w przyszłości, w tym m.in.:
  – konieczność zgłaszania projektów przez co najmniej 5 osobowe grupy mieszkańców;
  – zakaz finansowania inwestycji i zakupów na rzecz podmiotów typu stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe, instytucje samorządowe i rządowe;
  – zakaz finansowania projektów tzw. miękkich, czyli takich w których działania nie pozostawiają trwałych, ogólnodostępnych inwestycji na terenie gminy;
  – zakaz zgłaszania projektów przez radnych Gminny Gołdap;
  – zapis o finansowaniu w ramach środków co najmniej 3 projektów rocznie, z zapisanymi „widełkami” finansowymi dla pojedynczego projektu, np. od 15 000 do 50 000 zł.
  Pozdrawiam serdecznie
  Gołdapianin Jerzy

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Beata

   Życie pokazuje, że najważniejsze konkursy rozstrzyga kapituła złożona z przedstawicieli różnych środowisk. Natomiast wydaje się, że budżet obywatelski to jednak nie zabawa ale rzecz poważna. Organizatorzy pomylili demokrację z wolnoamerykanką. O absurdalności pomysłu może między innymi świadczyć różnica w ilości głosów oddanych na tworzenie centrum aktywności w głosowaniu internetowym, porównując to z ilością głosów wrzuconych do urny. Zgadzam się… Projekt nagrodzony nie trzyma się regulaminu.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Maciek Kordjak

   Możesz napisać, jakie 2 inne są Twoim zdaniem niezgodne z regulaminem?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Jerzy

    Złożone przez Stowarzyszenie Pszczelarzy i przez Bibliotekę.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 2. Gołdapianka

  Ludzie co z Wami się dzieje . Demokratycznie wybrano projekt, dzięki któremu wielu z nas skorzysta z wizyty u specjalisty.
  Dobrze Jerzy, że jesteś zdrowy. Gdy zachorujesz na poważniejszą chorobę wtedy porozmawiamy. Ja wiem coś o tym. Do jakiegokolwiek specjalisty trzeba jeździć do Ełku lub Białegostoku. Ja mam samochód. Ale nie wszyscy mają.Zastanów się …. Za jakiś czas również będziesz potrzebował specjalisty.
  Zdrowe społeczeństwo to też dobra inwestycja.
  A tak na marginesie, nie wypisuj tych głupot o podważeniu tego projektu, jeżeli nie znasz szczegółów.
  I na koniec, skoro jesteś tak alokwenty, to nic prostszego : za rok pisz swój projekt. Pozdrowienia dla wszystkich głosujących.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Jerzy

   Przedstawiłem tylko i aż, zapisy Regulaminu, a ten projekt jest niezgodny z uchwalonym przez Radę Miejską regulaminem i nie powinien być dopuszczony do listy projektów na które się głosuje.
   „Gołdapianko” znam te szczegóły projektu, które zostały opublikowane, jak wiesz coś więcej to pewnie jesteś „blisko” z autorem lub pracujesz w Urzędzie Miejskim – chętnie się dowiem.
   A skąd „Gołdapianka” wie, że nie pisałem w tym roku projektu?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 3. Beata

  Demokratycznie?:-) Raczej w zgodzie z asekuracyjną i populistyczną postawą organizatorów konkursu…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...