Traktorzysta z 2 promilami

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał traktorzysta zatrzymany wczoraj w jednej z miejscowości w gminie Banie Mazurskie. Nieodpowiedzialny 59–latek na „podwójnym gazie” wiózł potężne bele z sianem. Mężczyzna stracił już prawo jazdy i wkrótce za swoje wyczyny odpowie przed sądem.

Nietrzeźwego traktorzystę wiozącego bele z sianem zatrzymali wczoraj (06.03) gołdapscy policjanci. Funkcjonariusze od wczesnych godzin rannych prowadzili akcję „Alkohol i narkotyki” której celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym i uniemożliwienie dalszej jazdy tym, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Funkcjonariusze podczas działań skontrolowali ponad 260 kierowców. Pomimo nagłaśniania akcji w mediach nadal pojawiają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy wiele ryzykują decydując się na jazdę po alkoholu. Tak było również w przypadku Pana Eugeniusza. 59-latek w jednej z miejscowości w gminie Banie Mazurskie postanowił wsiąść za kierownicę ciągnika rolniczego mając w organizmie blisko 2 promile. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Jazda pod wpływem alkoholu bez względu na to, jakim pojazdem się poruszamy jest przejawem skrajnej nieodpowiedzialności i niesie ze sobą ogromne niebezpieczeństwo. Nie bądźmy obojętni i reagujmy jeśli mamy podejrzenia lub wiemy, że ktoś wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły