Spokojny Dzień Wagarowicza w Gołdapi

Pierwszy dzień wiosny – potocznie nazywany „Dniem wagarowicza” to dla wielu młodych ludzi okazja, by choć na kilka godzin „urwać” się ze szkoły i lekcji. Dla policjantów zaś to dzień wzmożonych działań prewencyjnych. I właśnie w dzień wagarowicza nad porządkiem i bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w Gołdapi czuwali miejscowi policjanci.

 

Na dzień 21 marca przypadł pierwszy dzień wiosny. Potocznie zwany „Dzień wagarowicza” to dla młodzieży okazja, by choć na kilka godzin „urwać” się ze szkoły i lekcji.  Mimo, że szkoły organizują wiele imprez, to nie wszyscy młodzi ludzie świętują nadejście nowej pory roku zgodnie z prawem i zasadami zdrowego rozsądku. Aby przeciwdziałać zachowaniom niezgodnym z prawem policjanci przeprowadzili wzmożone działania prewencyjne pn. „Pierwszy dzień wiosny”.

Na ulicach Gołdapi  pojawiło się więcej patroli Policji i Straży Miejskiej. Kontrolowane były miejsca, gdzie lubi gromadzić się młodzież. Policjanci sprawdzali okolice sklepów, które sprzedają wyroby alkoholowe, jak również sprawdzali czy nie dochodzi w nich do sprzedaży „procentowych” napojów nieletnim.

Głównym celem akcji była eliminacja zakłócenia porządku publicznego i innych naruszeń prawa, a także zminimalizowanie sytuacji, gdzie nieletni mogli stać się ofiarą lub sprawcą przestępstwa lub wykroczenia.

W Gołdapi pierwszy Dzień Wiosny przebiegł spokojnie.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły