O dofinansowaniu remontów ulic, przynależności do ZMP, budżecie obywatelskim…

Do bardziej istotnych punktów programu środowej 37. sesji Rady Miejskiej zaliczyć można między innymi udzielenie przez gminę pomocy finansowej Powiatowi Gołdapskiemu na dofinansowanie dokumentacji projektowej związanej z przebudową ulic – Cichej, Małej i Zielonej na osiedlu Kościuszki. Radni zaakceptowali tę propozycję. Kwota dofinansowania ma wynieść – 44 tys. złotych. Sporo emocji wzbudziła sprawa przynależności Gołdapi do Związku Miast Polskich.

 

Propozycję wystąpienia gminy ze Związku Miast Polskich złożył burmistrz Tomasz Luto. Argumentował to między innymi upolitycznieniem tej organizacji oraz brakiem „wymiernych” korzyści z członkostwa. O korzyściach wynikających z przynależności do ZMP mówił Marek Miros. Jedenaścioro radnych zagłosowało przeciw opuszczeniu przez Gołdap ZMP, ośmioro było za, jeden radny wstrzymał się od głosu.

Podczas posiedzenia Marian Mioduszewski skierował do burmistrza interpelację dotyczącą ewentualnych nieprawidłowości przy głosowaniach na projekty w ramach budżetu obywatelskiego na 2017 rok. W treści interpelacji (skan w załączniku) znalazły się między innymi wątpliwości związane z techniką głosowania. Radny również poinformował, że interpelacja jest efektem sygnałów od osób, które chcąc zagłosować na konkretny projekt natrafiały na blokadę i informację, że ich PESEL został już wykorzystany przez kogoś innego.

Wśród kilku interpelacji znalazła się również propozycja radnego Ryszarda Wrzoska dotycząca zmiany nazw ulic, między innymi ulicy Mereckego.

 

Ponadto radni przyjęli między innymi „Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na rok 2017” oraz uchwały dotyczące: określenia zasad dofinansowania budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Gołdap; ustalenia kryteriów rekrutacji, punktacji oraz dokumentów potwierdzających ich spełnianie w przedszkolu publicznym oraz oddziałach przedszkolnych przy szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Gołdap i określenia kryteriów rekrutacji i liczby punktów za poszczególne kryteria oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia, stosowanych w postępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Gołdap.

 

Program sesji oraz projekty uchwał znajdują się pod linkiem:

http://bip.goldap.pl/pl/1401/21419/xxxvii-sesja-rady-miejskiej-w-goldapi-odbedzie-sie-w-dniu-29-3-217r-.html

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

13 komentarzy do “O dofinansowaniu remontów ulic, przynależności do ZMP, budżecie obywatelskim…

 1. Jan Rodzyn

  A inni radni nic nie zgłaszali, czy redaktor nie usłyszał? „Tylko Jan Rodzyn zgłosił.”

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Kinga

  Gospodarni razem – gdzie jesteście? Śpicie? Pozwalacie na wszystko dla burmistrza. Burmistrz na wczorajszej sesji obrażał radnych a wy nie reagujecie. Dlaczego? Burmistrz mówi o patologi a wy nic mu nie odpowiadacie. Mówi że jesteście nie w porządku, że zbieraliście profity z patologii a wy nic. Mówi o tym, że niczego nie pilnowaliście przez tyle lat i że taką radę mamy do tej pory że niczego nie pilnuje. Gospodarni razem – dlaczego nic nie odpowiadacie na te stwierdzenia dla burmistrza?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Z

   Spokojnie Kinga. Pospiech wskazany jest przy łapaniu pcheł. Jeśli myślisz, że nikt tego nie zauważył to się bardzo mylisz. Po prostu, nie reagujemy emocjonalnie tak jak burmistrz, który w ten sposób popełnia kolejne błędy. Doczekasz się reakcji.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Tomek

   Pytanie… Co lub kto jest tu naprawdę patologią? Prawdą jest, że Gospodarni Razem mają spóźniony refleks i już niejednokrotnie mogliby zaskarżyć Lutego za obrażanie. Natomiast Nasza Gołdap ma powody do wstydu, ponieważ głosując za wystąpieniem z ZMP podkłada się prywatnej wojnie Lutego. Podkłada się prywacie Lutego. Podkładacie się Lutemu ustawicznie Państwo Radni. Panie Luto… A propos patologii – czym jest owa wrzuta z projektem uchwały, która miała miejsce całkiem niedawno? Czym jest przyznanie przez Pana środków dla najniżej ocenionego projektu? Czym jest powszechny nepotyzm? Czym jest klimat, który Pan roztacza wokół siebie? Tak naprawdę to normalnemu człowiekowi wystarczy cytowanie bez komentarzy Pańskich wypowiedzi, chociażby tej o „znajomościach”:-):-):-)

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  3. barbatina

   Przecież wszyscy wiedzą, jaki jest nasz burmistrz. Że radnych obraża? Wielkie mi co. Ja nieraz słyszałam, jak jego pracownicy skarżyli się, że nie wytrzymują psychicznie, bo burmistrz publicznie wymyśla im od idiotów. Panie Luto, sam pan nim jesteś. Gdyby nie ci ludzie, gó.no byś pan zrobił. I zrobisz, jak cię mieszkańcy rozliczą przy urnie.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Anonim

    A Pani Sekretarz,a Pani Skarbnik…i oczywiście chodząca z głowa w chmurach Pani z Baň…szok …

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Anonim

     Ludzie wszystko widzą,słyszą ..nie tylko w Gołdapi,nic się nie ukryje…wstyd…

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
  4. oj kinga a co maja mowic patologia byla i kazdy to wie, zachowali minimum przyzwoitosci i milczeli, w przeciwienstwie do ich guru, klamal w oczy calej rady i spoleczenstwa wstyd i wam i dla mirosa

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Anonim

    Ale miało być lepiej,ładniej…a tu co ..pewne panie zamiast z głową do góry powinny sie wstydzić…ale wszystko wraca…

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 3. Next

  A ja tam największą pretensję do postępowania 10 radnych z klubu „Gospodarni razem”. Zamiast kontrolować burmistrza są przez niego i jego ekipę obrażani, oszukiwani, poniżani – to żenujący obraz, tym bardziej że wydawałoby się, iż to ludzie mądrzy, z doświadczeniem, tylko czegoś im brakuje. Czego? Niektórzy nazywają to „jajami”, inni „odwagą” a wg mnie po prostu społecznej odpowiedzialności. I tu się zgodzę z najmłodszym radnym rady Miejskiej – wasz czas już się skończył, czas odejść i nie oszmieszać się.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Remigiusz

  Szanowni urzędnicy i radni powiatowi i miejscy,kiedy wreszcie doprowadzicie do właściwego stanu, reprezentacyjną ulicę Lipową.? Tak zaniedbanej innej ulicy chyba nie ma.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Remigiusz

  Proszę państwa !

  Pisanie na forach z ukrycia ,to nie jest forma załatwiania spraw poważnych i waznych dla miasta.
  Jeżeli jest tak jak piszecie ,to jest prawna droga do załatwienia.
  Czytam bardzo często wpisy internautów na temat pana burmistrza Luto,w bardzo chamski sposób używając zwrotu ,Luto to lub Luto tamto ,bez zwrotu grzecznościowego,jak robią to ludzie kulturalni .A jak waszej retoryki użyje pan burmistrz to robicie larum ,że was obraża.
  Wy pomyliliście kulturę osobistą z kulturą polityczna lewacką. Szanujcie innych to inni będą was szanować.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. Iza

  A czy KInga widziała jak przewodniczący złamał regulamin sesji i pozwolił osobie postronnej zabrać głos. Do takich wystąpień jest punkt wolne wnioski .Przypominam jak dawniej pan Miros apelował o przyznanie dożywotniej pensji w przypadku jak Burmistrz ,Prezydent czy Wójt straci stanowisko. To było chore

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...