Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w SP3

W ostatnim tygodniu lutego w Szkole Podstawowej nr 3 obchodzono Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który co roku przypada na 21 lutego. Z tej okazji uczniowie wzięli udział w konkursach i zabawach językowych przygotowanych przez bibliotekę szkolną. Na drzwiach każdej z klas znalazły swoje miejsce najtrudniejsze polskie „łamańce językowe”, czytanie których uświadamiało uczniów, że język polski jest nie tylko piękny, ale bywa trudny.

 

Nie zabrakło okolicznościowej gazetki tematycznej, która zdobiła szkolny korytarz, zwracając uwagę społeczności szkolnej na to, jak ważna jest ochrona dziedzictwa językowego.

By podkreślić wartość i piękno języka ojczystego, po paradzie lektur, w sali gimnastycznej, Weronika Szrejder – uczennica klasy 6a i zwyciężczyni konkursu na „Wzorową recytację wiersza o polskiej mowie” zaprezentowała wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Mowa polska”, zachwycając wszystkich bezbłędną recytacją oraz piękną i poprawną dykcją.

Dziewczynka została nagrodzona gromkimi brawami, szóstką z języka polskiego, dyplomem i nagrodą rzeczową. Wręczone również zostały dyplomy i słodkie sakiewki zwycięzcom konkursu na „Wzorową recytację polskiego łamańca językowego”.

Justyna Kołodziej

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły