Kolejny sukces uczniów gimnazjum!

Pięcioro uczniów będzie reprezentować Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi na rejonowym finale konkursu recytatorskiego ,,Cudze chwalicie, swego nie znacie…” Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny, który odbędzie się 17 marca w Olecku.

Na eliminacjach powiatowej XIV edycji konkursu w I kategorii wiekowej (klasy I i II gimnazjum) drugie miejsce zajęła Kinga Mentel z klasy IIc, a Jakub Pawłowski z klasy IIg okazał się zdobywcą miejsca trzeciego. W II kategorii wiekowej (klasy III gimnazjum) pierwsze miejsce przyznano Katarzynie Komorowskiej z klasy IIIa, drugie – Oliwii Kibitlewskiej, która jest również uczennicą klasy IIIa, natomiast trzecie miejsce zajęła Beata Augustynowicz z klasy IIId.

Uczniowie nie po raz pierwszy zmierzyli się z recytacją utworów współczesnych twórców z naszego regionu, w tym również gołdapian – Mirosława Słapika, Ewy Eweliny, Jarosława Żukowskiego czy Zbigniewa Tanajewskiego oraz poetów mazurskich z XIX w. do piątej dekady XX w.: Marii Zientary – Malewskiej, Michała Kajki, Karola Sembrzyckiego, Tobiasza Stullicha.

Wszystkim naszym laureatom powiatowego finału życzymy powodzenia w Olecku!


Aktualności

Powiązane artykuły