Gość opowiadał w smakach Warmii i Mazur

W Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi odbyło się spotkanie z Panem Waldemarem Mierzwą, autorem i wydawcą książek kulinarnych: „Zasmakuj w Mazurach”, „Zasmakuj w Warmii”, „Smaki Mazur” – właścicielem oficyny wydawniczej „Retman”. Spotkanie miało miejsce 8 marca w restauracji Ośrodka Konferencyjno-Szkoleniowego OHP. Inicjatorem i organizatorem była dyrekcja jednostki.

Tematem przewodnim spotkania – jak sugerują tytuły publikacji autora – były smaki Warmii i Mazur. Na spotkanie został zaproszony i licznie reprezentowany Gołdapski Uniwersytet III Wieku, byli goście z regionu oraz kadra i młodzież CKiW OHP w Gołdapi. Spotkanie miało więc wymiar ponadczasowy i ponadkulturowy, miała tu miejsce integracja i łączenie pokoleń.

Pan Waldemar w sposób niezwykle interesujący opowiadał o swojej pasji – o kuchni regionu dawniej i dziś; podawał barwne przykłady, opowiadał o spotkaniach z ciekawymi ludźmi, od których czerpał inspiracje, przywoływał kulinarne wspomnienia z dzieciństwa.

Spotkanie było także okazją do nabycia książek autora – oczywiście z autografem – i do zrobienia pamiątkowego zdjęcia, co też licznie przybyli goście chętnie czynili.

Klimatu dodawał słodki poczęstunek, filiżanka kawy, soki i owoce.

Było smacznie i zdrowo.

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły