Gołdapska szkoła w pełni zasłużyła na to imię

Jest najmniejszą szkołą muzyczną pierwszego stopnia spośród szkół powiatów północno-wschodniej Polski, mimo to może poszczycić się osiągnięciami „ponad normę”. Przykładem jest choćby ilość prowadzonych w tej placówce zespołów muzycznych. Ten między innymi fakt podkreślił jeden z gości podczas uroczystości nadania Szkole Muzycznej I Stopnia w Gołdapi imienia prof. Witalisa Jerzego Raczkiewicza. Gołdapska szkoła w pełni bowiem zasłużyła na to imię.

Na uroczystość nadania imienia wybitnego muzyka i pedagoga przybyło wielu znamienitych gości, w tym również małżonka Janina Raczkiewicz, której obecność zaznaczona została wspaniałym podarunkiem w postaci fortepianu. Obecni byli dyrektorzy szkół muzycznych pierwszego stopnia z regionu.

Były wspomnienia, kwiaty i upominki oraz życzenia od naszych samorządowców – starosty Andrzeja Ciołka i burmistrza Tomasza Luto.

Po wystąpieniach oficjalnych miłośnicy dobrej muzyki posmakowali rarytasu – suity Rachmaninowana na dwa fortepiany w wykonaniu pianistek – Olgi Anikiej i Katarzyny Makal-Żmudy.

Z przyjemnością słuchało się zespołów prowadzonych przez pedagogów gołdapskiej placówki – chóru prowadzonego przez Justynę Machalską i orkiestry kierowanej przez Piotra Marciniaka. Wykonawców prezentowała Małgorzata Witońska-Lange.

Na podkreślenie zasługuje, pełne ciepła, prowadzenie spotkania przez dyrektora Dariusza Michałowskiego.

 

 

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Gołdapska szkoła w pełni zasłużyła na to imię

 1. Anonim

  Gratulacje! Tak trzymać! Z maluchami i ich ćwiczeniami umuzykalniającymi super sprawa!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Anonim

  W imieniu całej naszej społeczności dziękuję. Zachęcam wszystkich do przystąpienia do przesłuchań na kandydatów na uczniów PSM I-go st. im. prof. Witalisa Jerzego Raczkiewicza w Gołdapi. Szczegóły w maju.
  Pozdrawiam
  Dariusz Michałowski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Beata Karpińska

  Piękna i wzruszająca uroczystość, byłam ,widziałam. Gratuluję w imieniu całej społeczności Jedynki.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...