Gimnazjum nr 1 z tradycjami

Społeczność Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wykształciła od momentu powołania szkoły do życia wiele cennych zwyczajów i tradycji, które są pieczołowicie kultywowane. Należy do nich przeznaczony dla uczniów klas pierwszych i co roku przeprowadzany Konkurs Wiedzy o Noblistach Polskich, który doczekał się dwunastej edycji.

Jego organizatorkami są panie – Aneta Wojnar-Konopka i Urszula Bernatowicz-Nyga, które 24 lutego spotkały się ze zwycięzcami wcześniejszych tur w trzecim, ostatnim etapie eliminacji. Gimnazjaliści zaprezentowali rozległą wiedzę na temat twórczości i działalności patronów szkoły. Rozpoznawali fragmenty dzieł, ich autorów a także wizerunki; wskazywali bohaterów i tytuły ekranizacji filmowych; identyfikowali cytaty noblistów.

Musieli wykazać się również umiejętnością wnioskowania oraz kreatywnością w wykorzystaniu zdobytej wiedzy. Do uczniów, którzy najlepiej poradzili sobie z postawionymi wymaganiami należą:

Aurelia Adamczak (kl. 1A)- miejsce I;
Agata Borawska (kl. 1C)- miejsce II;
Mateusz Naszkiewicz (kl. 1A)- miejsce III.


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Gimnazjum nr 1 z tradycjami

  1. asdic

    Cyt. „Społeczność Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wykształciła od momentu powołania szkoły do życia wiele cennych zwyczajów i tradycji, które są pieczołowicie kultywowane. Należy do nich przeznaczony dla uczniów klas pierwszych i co roku przeprowadzany Konkurs Wiedzy o Noblistach Polskich, który doczekał się dwunastej edycji.” I to wszystko oraz całość dokonań , ciężka żmudna praca nauczycieli , uczniów oraz rodziców w najbliższym czasie pójdzie w niebyt , zapomnienie. Reforma … itd. to wszystko sprawi. Trzeba się będzie odnaleźć w „nowej rzeczywistości” w nowych warunkach. Życzę powodzenia. Pozdrawiam.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...