W Galwieciach zbierają podpisy

Po środowej sesji nadzwyczajnej na prośbę burmistrza Tomasza Luto radni zostali po to, by podjąć decyzję w sprawie ewentualnego dofinansowania szkół w Galwieciach i Grabowie. Obecny również był sołtys Galwieć Maciej Kordjak. Okazuje się, że jest to temat, do którego większość naszych rajców podchodzi jak do przysłowiowego „jeża”, zwłaszcza jeśli idzie o szkołę w Galwieciach.

Pozbawiona w większości konkretów dyskusja trwała około godziny. Swoje argumenty wyłuszczyli przedstawiciele Galwieć, czyli – dyrektor szkoły Małgorzata Jejer, sołtys Maciej Kordjak i radny Jan Steć.

Niejako kontrargumentem jest to, że szkoła w Grabowie z złożyła wniosek o rozbudowę już wcześniej, natomiast obie inwestycje raczej byłyby dopiero możliwe po pozyskaniu środków zewnętrznych.

Na profilu sołectwa Galwiecie szybko ukazał się wpis o takiej treści: Niestety nie zapadła jeszcze decyzja w sprawie naszej szkoły. Czas ucieka, ale jeszcze jest nadzieja. Za to radna Anna Falińska i radny Piotr Wasilewski otwarcie mówili o likwidacji szkół w Galwieciach i Jabłońskich.

Zbieramy podpisy rodziców dzieci od 0-13 lat – 2 wersje. Na jednej karcie proszę o podpisy tych rodziców, którzy chcą swoje dzieci posyłać do szkoły w Galwieciach. Na drugiej karcie proszę o podpisy osób, które chcą aby ich dzieci były dowożone do szkół w Gołdapi. Podpisy proszę składać w szkole.

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

18 komentarzy do “W Galwieciach zbierają podpisy

 1. Justyna

  Ciężki orzech do zgryzienia mają nasi włodarze. Uważam że skoro stać gminę na utworzenie nowej sp to i powinny znaleźć się pieniądze na szkoły wiejskie. Oni tak jak my „mieszczuchy ” płacą podatki i maja prawo puszczać dzieci do szkoły bliższej ich zamieszkaniu. Jak rozrzutność to na całego.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. eine

   Bardzo dobrze, że zlikwidowamo gimnazja

   Z punktu widzenia pediatrii i psychologii rozwojowej, opuszczenie środowiska
   rówieśniczego,oraz zmiana wzorca osobowosciowego [jakim jest nauczyciel] w wieku 12-13 lat [koniec 6-klasowej szkoły podstawowej] jest wstrząsem dla dziecka i powszechnie prowadzi do instynktownej samoobrony ,która wyraża się w agresji,buncie i odrzuceniu norm dyscyplinujących.

   Przy jednoczesnym pozbawieniu nauczycieli w gimnazjach jakichkolwiek praw do postawienia uczniom wymagań i rygorozum co do nauki,odpowiedzialności i dobrego zachowania ,doprowadziło powyższe do tego,że polskie gimnazja stały się miejscem tolerowania i tym samym praktycznie formowania- antykultury i dzikości naszej młodzieży i to w okresie jej życia decydującym o dalszych losach [okres dojrzewania].

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 2. Renata

  Jeśli znaleziono i wskazano skąd wziąć środki zewnętrzne na rozbudowę szkoły, do tego jest to tylko 15% z budżetu to chyba trzeba postąpić tak jak nawołuje często Burmistrz Luto, czyli korzystać ile można.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Jadwiga

  Pan Burmistrz ma tak mądre kobiety,że wyliczą,przeliczą i jak zwykle będzie wszystko super….niezastąpione i najlepsze…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. mMarecki

  Jakiś zawistny mały człowieczek ,konus wymyślił sobie likwidację gimnazjów a gmina ma myśleć co z nauczycielami i skąd pieniądze na rozbudowę .Kurdupel niech buli ze swego

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Janko Niemuzykalny

   Genialne rozwiązanie. Ale mu dałeś. Co za wiedza! Co za klasa!! Ulżyłeś sobie? Wytarłeś już klawiaturę ze śliny? To teraz posłuchaj. Daleko mi do PiS-u, ale powiem tak: to, że potrafisz pisać, nie znaczy jeszcze, że powinieneś. Szczególnie w mediach lokalnych. Z takim poziomem to idź robić sobie lżej gdzie indziej.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. oko

   Gdzie byłeś głupi hu.u nieudaczniku jak były wybory, że umożliwiłeś kaczorowi tak wam dać po ryju-wziął wszystko!! To ty sku…lu popłacz nad swoją dola, bo nasza dola jest super i mogę się założyć, że tak będzie przez co najmniej 7 lat. Powstała specjalna grupa do monitorowania internetu-uważaj żebyś nie musiał spierdalać!!

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  3. Kazik

   „mMarecki” kto wie, czy maturę posiada dlatego będzie przy gimnazjum obstawał

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 5. oczko

  Jeśli rodzicom zależy to szkoły w Galwieciach, Jabłońskich, Boćwince i Pogorzelu powinny być prowadzone przez jakieś stowarzyszenia a nie przez gminę czy gminną fundację. Takie rozwiązania funkcjonują nawet w naszym powiecie – wtedy niech się wykażą i pokażą jak się angażują oni i nauczyciele w ich działanie. Już w tym roku powinno zlikwidować się szkoły w Galwieciach i Jabłońskich lub zamienić w filie którejś ze szkół miejskich i mieć oddziały tylko do 3 klasy włącznie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Ewa

   To może Sp 5 niech idzie pod stowarzyszenie? Po co nowe obciążenie dla gminy ? Każdy pisze tak jak mu wiatr zawieje. Nasze dzieci wiejskie gorsze od miejskich . Pytam się w czym ??? Dlaczego nas likwidować ?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Urszula

   Oczko może tak byś się ujawnił kim jesteś że podajesz takie rozwiązania??? Rodzicom zależy na tym by szkoła w Galwieciach funkcjonowała czy to tak dużo?? Może tak zrobić ze szkołami miejskimi i oddać je pod jakieś stowarzyszenie wtedy Gmina zaoszczędzi i będzie więcej mogła pomóc wiejskim szkołom!!!!

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  3. Uszko

   Reforma oświaty nie pozwala na tworzenie szkół w postaci 3 oddziałów. Nie pozwala też na likwidację żadnej szkoły w tym roku. Ale jeśli już , to dlaczego „oczko” pomija tu szkołę w Boćwince?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  4. mosad

   Do „mmarecki” a ja się spytam śmiec.u dlaczego dopuściłeś, że wygraliśmy-dostaliście totalny wpier..l -prezydent, sejm, senat, „zawszona sekta” rządzi i ma długie ręce. Przekonasz się skur..elu IP, IP

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 6. Obserwator

  Proponuję wprowadzić ranking szkół oparty wynikach końcowych egzaminów!Porównać z resztą województwa i rodzice sami rozwiążą problem rozbudowy szkół! Jest logiczne, że rodzice wyślą dziecko szkoły z wyższym poziomem nauczania! Dopiero wtedy będzie zdrowa rywalizacja między szkołami a nie deklaracje dyrektorów, że będzie fajnie i wesoło bo jest śmiesznie! Każdy zainteresowany rodzic już dziś może sprawdzić „sukcesy” gołdapskich szkół wchodząc na stronę Państwowej Komisji Egzaminacyjnej i może być wesolutko!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. Obserwator

  Mam pytanko; Rodzic z Galwieć wyśle dziecko do szkoły Boćwince będzie dowożone na koszt gminy?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 8. Jadwiga2

  Panie policzą- szczególnie od budżetu policzy źe ho ho, zresztą na każdych sesjach zawsze coś liczy, to chyba policzy

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. Ronin

  Gimnazja nie zostaną zlikwidowane, tylko nie będzie naboru do pierwszej klasy. De facto znikną dopiero za dwa lata i dopiero wtedy zaczną działać pierwsze klasy nowych szkół średnich.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 10. awitold@o2.pl

  Likwidacja gimnazjów to bardzo zła wiadomość dla całej Targowicy, ludzie będą mądrzejsi i nie będą tak łatwo ulegać manipulacji. Jeszcze tylko wprowadzamy do szkół ponadpodstawowych ekonomię oraz filozofię i załamaniu ulegnie cały światowy system lewackich narracji medialnej…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...