Ze Starostwa: Będą reprezentować nasz powiat w etapie wojewódzkim

15 lutego w Starostwie Powiatowym w Gołdapi odbyły się eliminacje powiatowe do XXII Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej. Do eliminacji zgłoszone zostały dwa zespoły. Pierwszy to reprezentantki Zespołu Szkół Zawodowych – Monika Aneszko i Kinga Zalewska. W skład drugiego zespołu weszli reprezentanci Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II – Szymon Korotko i Kacper Daniel Świtkiewicz.

W pierwszej kolejności drużyny rozwiązały test z wiedzy obejmującej zagadnienia obrony cywilnej. Następnie odbyła się druga część, podczas której uczestnicy musieli udzielić pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej oraz odpowiedzieć na pytania z zakresu ochrony przeciwpożarowej i ogólnych zasad ruchu drogowego.

Najwięcej punktów zdobyła drużyna z Liceum Ogólnokształcącego, która 3 marca w Olsztynie będzie reprezentować nasz powiat w etapie wojewódzkim Olimpiady. Na ręce uczestników i ich opiekunów, starosta gołdapski Andrzej Ciołek złożył serdeczne gratulacje wraz z pamiątkowymi dyplomami oraz symbolicznymi pucharami i upominkami.

Szymonowi i Kacprowi, którzy po raz kolejny odnieśli sukces na etapie powiatowym, życzymy wysokiego miejsca w etapie wojewódzkim.

Powodzenia!

 


Aktualności

Powiązane artykuły