Z Urzędu Miejskiego: Pierwsze umowy na realizację zadań publicznych

Pierwsze umowy na realizację zadań publicznych w 2017 roku z NGO’sami podpisane. Łącznie otrzymają kwotę 200 tys. złotych. Pieniądze przeznaczone będą na stypendia, informację turystyczną oraz wsparcie sektora obywatelskiego.

 

Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap i Gołdapski Fundusz Lokalny jako pierwsze organizacje pozarządowe podpisały umowy na realizację w formie wsparcia zadań publicznych gminy Gołdap w 2017 roku. W wyniku rozstrzygniętego konkursu z zakresu: pomoc materialna dla uczniów i studentów Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap dzięki wsparciu samorządu ufunduje stypendia 24 uczniom szkół ponadgimnazjalnych z gminy Gołdap w wysokości 150,00 zł miesięcznie. Comiesięczne wsparcie, w wysokości 380,00 zł otrzyma również co najmniej 5 studentów z terenu gminy Gołdap  w ramach programu stypendialnego ,,Aktywny student” realizowanego przez Gołdapski Fundusz Lokalny. Gołdapski samorząd od lat wspiera prowadzone przez lokalne organizacje programy stypendialne. W 2017 roku każda z wymienionych organizacji otrzymała od gminy Gołdap wsparcie w wysokości 15 000,00 zł.

Gołdapski Fundusz Lokalny podpisał również umowy na zadania z zakresu: działalności na rzecz organizacji pozarządowych. Gmina wsparła Fundusz kwotą w wysokości 7 000,00 zł na realizację konkursu ,,Działaj Lokalnie 2017” oraz kwotą w wysokości 3 000,00 zł na Centrum Wspierania Aktywności Społecznej w Gołdapi.

Umowę na prowadzenie Centrum Informacji Turystycznej w Gołdapi Burmistrz Gołdapi podpisał z Fundacją Rozwoju Regionu Gołdap, która otrzyma na ten cel 160 000,00 zł.

Turyści będą mogli korzystać z centrum informacji od poniedziałku do soboty w godzinach od 9.00 do 17.00 przez cały rok, a w istotnych turystycznie terminach CIT funkcjonował będzie od  poniedziałku do soboty w godzinach 9-18 i w niedziele w godzinach 10-15.

 

 

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Z Urzędu Miejskiego: Pierwsze umowy na realizację zadań publicznych

  1. Jadwiga

    Gratuluję.Fajnie,że są nowe środki,ale Panie Luto nie tylko kasa się liczy,ale też jakim ktoś jest człowiekiem..Ludzie teraz patrzą już na wszystko..i widzą i wyciągaja wnioski..

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...