Wokalne sukcesy uczniów SP 3 w Gołdapi

Uczniowie zespołu wokalno-tanecznego przy SP3 w Gołdapi prowadzeni są przez Katarzynę Boruc i Mirosława Bobrowskiego. Efekt ciężkiej pracy w rozwój swoich pasji i zainteresowań artystycznych, chętnie prezentuje młodzież przy różnych okazjach. W ciągu roku szkolnego przygotowują oni przynajmniej jeden koncert w miesiącu. Odnieśli też sukces na „Międzygminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Srokowie”.

Zespół od lat wspiera wszelkiego rodzaju koncerty i przedsięwzięcia charytatywne, np. Wolontariusze Wolontariuszce, WOŚP, Bądźmy razem. Młodzież SP3 zapraszana jest również często do udziału w innych oprawach muzycznych, np. Gala Szlachetnej Paczki, Koncert pieśni patriotycznych, Koncert Kolęd, Gala rozstrzygająca konkurs na najpiękniejszy balkon w Gołdapi. Na co dzień zespół wokalno-taneczny pracuje metodą projektów, czego efektem są realizowane imprezy kulturalne podczas Dni Rodziny.

Za nami ferie zimowe. Niektórzy uczniowie SP3 skorzystali z propozycji zajęć wokalnych w czasie wolnym od nauki. Mieli też okazję udziału w „Międzygminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Srokowie” (link w załączeniu). Tak jak stwierdzili organizatorzy, konkurs międzygminny przerodził się w międzynarodowy, bowiem wzięli w nim udział również uczniowie dwóch szkół muzycznych z Kaliningradu FR. Decyzja jurorów też nie była łatwa ponieważ w konkursie wzięło udział 46 podmiotów.

Zespół uczniów SP3 w składzie: Natalia Bukwaś, Zuzia Symko, Kacper Buczyński, Tomek Królikowski, Iga Włodarczyk, Klaudia Żrubek, Emilka Leszczyńska i Weronika Dyczewska, zdobył I miejsce w swojej kategorii. Wszyscy uczniowie zaprezentowali się w konkursie indywidualnym na wysokim poziomie. Wygrała Zuzia Symko, a Iga Włodarczyk zdobyła II miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Podhttp://www.srokowo.warmia.mazury.pl/pl/kultura/aktualnosci123/1388-xviii-miedzygminny-przeglad-koled-i-pastoralek-2


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Wokalne sukcesy uczniów SP 3 w Gołdapi

  1. Karolina

    Gratulacje dla uczestników i opiekunów. Super praca

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...