Trochę ekonomii

15 lutego uczniowie klasy 2d, 2e, 3b, 3c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi wzięli udział w warsztatach na temat „ Czy pieniądze są nam potrzebne ?” Zajęcia zostały przeprowadzone w naszej szkole przez członków Koła Naukowego Młodych Ekonomistów i Finansistów z PWSZ w Suwałkach.

 

Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez studentów, którzy starali się w prosty i dostępny do wieku dzieci sposób wyjaśnić, czym zajmuje się nauka zwana „ekonomią”. Uczniowie mogli między innymi poznać historię pieniądza, różne sposoby jego oszczędzania oraz rozpoznawać i nazywać waluty innych państw. Podsumowaniem warsztatów było wyłonienie w każdej klasie „Małego Mistrza Ekonomii”.

 

Dzieci w grupach rozwiązywały na czas przygotowane przez studentów zadania-diagramy i krzyżówki, będące jednocześnie sprawdzeniem celowości warsztatów. Zwycięska grupa z każdej klasy otrzymała taki właśnie tytuł i pamiątkowy dyplom, a wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe gadżety uczelni. Według prowadzących zajęcia, nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą i pomysłowością.

Jednocześnie pragniemy nadmienić, iż przewodniczący Koła Naukowego MEIF- Michał Brodowski jest absolwentem naszej szkoły i to z jego inicjatywy takie warsztaty mogły odbyć się w naszej szkole. Miło, że po wielu latach od zakończenia nauki nasi uczniowie nadal pamiętają o swojej szkole.

Ewa Beata Jusińska, Katarzyna Antoniak    


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Trochę ekonomii

  1. Szukam pracy

    Chyba u nas to nie dotyczy nikogo, bo ani Luto, ani Ciołek ze swoimi to tylko siedzą. Czas żeby ktoś z Gołdapi robił,a nie tacy. Na Mirosa też nie ma co głosować, bo już był i tyle. A gdzie drogi w gminie i zajęcia dla dzieci. Chyba 100 lat trzeba czekać na normalność.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...