Siatkarze z „Trójki” udanie zagrali w Giżycku

W niedzielę 5 lutego, jednocześnie na trzech halach w Giżycku odbył się I Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Mini Siatkówce o Puchar Kinder + Sport 2017. Tegoroczne wojewódzkie eliminacje składają się z pięciu turniejów, a każdy zespół może wziąć udział we wszystkich turniejach. Do klasyfikacji końcowej brane będą po uwagę trzy najlepsze wyniki danego zespołu.

Te ogólnopolskie zawody klubowe odbywają się w trzech kategoriach wiekowych: rocz. 2006 i mł. – dwójki siatkarskie, rocz. 2005 i mł. – trójki siatkarskie i rocz. 2004 i mł. – czwórki siatkarskie. Młodzi siatkarze skrupulatnie zbierają punkty, bo do finału województwa turnieju (w Olsztynie) zakwalifikuje się tylko po 8 najlepszych zespołów w każdej kategorii, które uzyskają największą liczbę punktów w klasyfikacji ogólnej. W tegorocznej formule mecz trwa do dwóch wygranych setów do 15 punktów przy zachowaniu różnicy 2 punktów. W giżyckim turnieju zmagało się pięć zespołów chłopców Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Na początek drużyny grały w grupach systemem każdy z każdym. 22 drużyny „dwójek” chłopców rozgrywało swój turniej w ośmiu grupach. Zespół UKS „Trójka” Gołdap 1  w składzie: Michał Ostrowski i Antoni Buraczewski jak również zespół UKS „Trójka” Gołdap 3 w składzie: Maciej Świętoń i Aleksander Nyga wygrali swoje grupy. Pierwszy zespół na pokonanym boju pozostawił: 2:0 – UKS Green Volley Ełk 2 i 2:0 – Kurianvolley Olsztyn 4.

Drugi zespół z Gołdapi ograł 2:0 – Kurianvolley Olsztyn 1 i 2:0 – UKS Kormoran Dobre Miasto 2. W dalszej części (1/8 turnieju) oba duety odniosły kolejne zwycięstwa. Gołdap 1 ograł 2:0 – Dywity, a Gołdap 3 po tie-breaku (2:1) – UKS Green Volley Ełk 1. W ćwierćfinale (1/4 finału) duet Michał i Antoś pokonał 2:0 – Kurianvolley Olsztyn 8, a Maciej i Olek ograł 2:0 – POLKS Gwardię Gumisie Szczytno. W półfinale turnieju dwójek zespół UKS Trójka Gołdap 1 ograł 2:0 (15:11, 15:7) zespół Kurianvolley Olsztyn 2. Natomiast zespół UKS Trójka Gołdap 3 uległ 0:2 (8:15, 8:15) drużynie MOSiR Giżycko 1. W meczu o trzecie miejsce Maciej Świętoń i Aleksander Nyga po niezwykle zaciętej walce ulegli 0:2 (13:15, 11:15) – Kurianvolley Olsztyn 2. Czwarte miejsce (12 punktów) doskonale rokuje na przyszłość i oczywiście przed kolejnymi występami. W ostatnim niedzielnym meczu  (finale turnieju) para Michał Ostrowski i Antoni Buraczewski pokonała 2:1 (15:13, 14:16, 8:4) niezwykle mocny zespół MOSiR Giżycko 1. Za pierwsze miejsce na ich konto wpłynęło 15 cennych punktów. Nie powiodło się trzeciemu zespołowi dwójek (Patryk Naruszewicz, Adam Kryszkiewicz).

Chłopcy mimo szczerych chęci przegrali spotkania grupowe z Ełkiem i Olsztynem i nie awansowali do dalszej części turnieju. 16 drużyn „trójek” chłopców rozgrywało swój turniej w czterech grupach. Zespół UKS „Trójka” Gołdap w składzie: Dominik Wawrukiewicz, Filip Siemieniu i Alan Budziejko wygrał swoją grupę. Siatkarze pokonali 2:0 – IKS Atak Elbląg 3, 2:0 – Kurianvolley Olsztyn 4 i 2:1 – Dywity. W ćwierćfinale niestety przegrali 1:2 z Kurianvolley Olsztyn 1. W pierwszym meczu o miejsca 5-8 ulegli 1:2 – UKS Czwórka Ełk 1 i na zakończenie w meczu o 7. miejsce pokonali 2:0 – UKS Czwórkę Ełk 3. Grający w „czwórkach” zespół UKS „Trójki” Gołdap w składzie: Kamil Jabłoński, Tymoteusz Walc, Piotr Górski, Oskar Stalewski i rezerwowy Mateusz Racibor zdominował swoją grupę, odnosząc dwa zwycięstwa. Gołdapscy siatkarze pokonali 2:0 – Green Volley Ełk 1 i 2:1 – Kurianvolley Olsztyn 1. Potem niestety przyszły niepowodzenia. W półfinale przegrali nieznacznie 0:2 z Kurianvolley Olsztyn 2, a w meczu o trzecie miejsce (w rewanżu) nie znaleźli recepty na Kurianvolley Olsztyn 1 i ostatecznie zajęli miejsce czwarte.

Wszystkich gołdapskich zawodników czekają jeszcze starcia o punkty 19 lutego w Węgorzewie, 19 marca w Ełku, 2 kwietnia w Ełku i 7 maja w Elblągu. Ambasadorem turnieju od wielu lat jest Sebastian Świderski, 298-krotny reprezentant kraju w Piłce Siatkowej. 27 maja 2017 roku w Olsztynie osiem najlepszych drużyn z każdej kategorii walczyć będzie o tytuł Mistrza Województwa w Mini Siatkówce Kinder + Sport 2017. Z każdego województwa awans do finału centralnego (finału Polski) uzyskają dwa najlepsze zespoły z każdej kategorii.