Siatkarze UKS „Trójki” Gołdap sumiennie trenują

Podczas ferii zimowych w dniach 30 stycznia – 3 lutego zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi po raz kolejny uczestniczyli w tygodniowych zajęciach z Minisiatkówki pod hasłem „Siatkarska kariera zamiast komputera”, odbywających się we własnej sali gimnastycznej. W sumie w pięciogodzinny zajęciach brało udział 31 zawodników w dwóch grupach z klas od pierwszej do szóstej.

Zajęcia były przeplatane ćwiczeniami w obronie, ataku, zagrywce oraz bloku. Starsi uczestnicy również utrwalali wcześniej nabyte umiejętności. Zawodnicy pracowali też nad wytrzymałością oraz skocznością.

Duża część zajęć poświęcona była na przygotowanie do meczów z nastawieniem na technikę i taktykę gry gdyż już po feriach kontynuowane będą imprezy sportowe w ramach Mistrzostw Województwa w Minisiatkówce „Dwójek”, „Trójek” i „Czwórek” Szkolnego Związku Sportowego oraz XXIII Ogólnopolskiego Turnieju w Mini Siatkówce o Puchar Kinder + Sport 2017.

Dodatkowo siatkarze mieli zapewniony gorący obiad w stołówce. Zajęcia siatkarskie i posiłki prowadzone były nieodpłatnie.

Powiązane artykuły