Nie kryli swojego zachwytu dla ich pracy

Dzięki uprzejmości prezes PSS Społem, pani Ireny Sowy, w środę wychowankowie Domu Św. Faustyny w Gołdapi odwiedziły gołdapską piekarnię. Zostaliśmy przywitani przez panią kierownik, która serdecznie zaprosiła nas do środka. Już od wejścia dzieci czuły piękny, unoszący się zapach świeżego chleba, który codziennie ze smakiem jedzą na śniadanie.

 

Zwiedzanie piekarni rozpoczęliśmy od pomieszczenia w którym znajdowały się maszyny do wyrobu ciasta chlebowego. Nasz przewodnik – pracownik piekarni dokładnie opowiedział dzieciom do czego służą poszczególne urządzenia. Dzieci zapoznały się z etapami przygotowania bułeczek. Zaciekawione i pełne podziwu dla pracowników, którzy w energiczny sposób, własnoręcznie tworzyli różne kształty smakowitych wypieków. Nie kryli swojego zachwytu dla ich pracy. Teraz już wiedzą, ze wszystkie wypieki, które codziennie trafiają na nasze stoły wymagają dużo pracy i wysiłku. Na terenie piekarni znajduje się też ciastkarnia-cukiernia, w której panie przygotowywały torty oraz sękacza.

Dzieci mogły sprawdzić jak powstaje ulubione przez wszystkich ciasto. Po słodkiej degustacji wyrobów cukierniczych, otrzymaliśmy cieplutki chlebek z chrupiącą skórką – tego smaku nie da się opisać!!

Serdecznie dziękujemy pani Irenie Sowie oraz pracownikom piekarni PSS Społem za gościnne przyjęcie oraz za zaangażowanie się w organizację czasu wolnego w okresie ferii wychowankom Domu Św. Faustyny!!


Aktualności

Powiązane artykuły