Miś Trzylatków z SP3 w Gołdapi podróżuje po całej Polsce

Dzieci z grupy „Krabiki” uczestniczą w ogólnopolskim projekcie „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, którego pomysłodawczynią jest pani Aneta Konefał z Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej. Patronat medialny nad programem objęło m.in. czasopismo Przedszkolne ABC. Priorytetowy cel przyświecający temu przedsięwzięciu to rozwijanie czytelnictwa i współpraca między przedszkolami.

Wszystkie placówki biorące udział w akcji przygotowały swojego misia, który wyruszył w niezwykłą literacką podróż według wyznaczonej trasy, obejmującej dziesięć przedszkoli. Każdy pluszak wraz z przedszkolakami, u których aktualnie przebywa aktywnie włącza się do zabaw, zajęć i innych działań. Przede wszystkim jednak słucha bajek, czytanych przez dorosłych. Miś wyposażony jest w „Dzienniczek podróży”, w którym nauczyciele wpisują tytuł czytanej pozycji, wklejają zdjęcie swojej grupy, wpisują dedykację. Dzieci natomiast odbijają swoje palce maczane w farbie.

25 listopada, uroczyście obchodząc Światowy Dzień Pluszowego Misia, rozpoczęliśmy wielką przygodę z projektem. Jedna z przedszkolnych mam uszyła uroczego pluszaka, któremu dzieci nadały imię Felutka. Po przeczytaniu bajki wyprawiliśmy ją w podróż do innych przedszkoli na terenie Polski. Felutka odwiedzi dziewięć placówek, po czym szczęśliwa i oczytana wróci do nas. My w tym czasie, staramy się godnie przyjmować do swojej małej społeczności misie z innych przedszkoli. Wspólnie przenosimy się w świat baśni, opowieści i rozmaitych przygód.

Nasze maluchy wzięły ponadto udział w równolegle prowadzonym projekcie „Mały miś i polskie tradycje Bożego Narodzenia”. Oprócz rozwijania czytelnictwa u dzieci poszerza on wiadomości na temat regionalnych i ogólnopolskich tradycji grudniowych świąt, kształtując poprzez to postawy szacunku dla polskiego dziedzictwa narodowego. Trzylatki stanęły przed obliczem zrealizowania kilku zadań. Wykonały ozdoby choinkowe, którymi udekorowały świąteczne drzewko, nauczyły się misiowej kolędy „Nie płacz Jezu”, a także upiekły pierniki wraz z paniami z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, poznając przy tym tradycje i obrzędy bożonarodzeniowe.

Obserwując nasze przedszkolaki dostrzegamy, jak wiele radości i satysfakcji przynosi im uczestnictwo w „misiowych przedsięwzięciach”. Każdego dnia Krabiki stają się bardziej otwarte wobec świata i ludzi.

Wychowawczynie


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Miś Trzylatków z SP3 w Gołdapi podróżuje po całej Polsce

  1. Jadwiga

    Super.Gratuluję.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...