Mali rycerze z „Trójki” awansowali do półfinału województwa

W piątek 17 lutego na parkiecie hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Giżycku rozegrano Mistrzostwa Rejonu VI w Minisiatkówce „Dwójek” Szkół Podstawowych. Rozgrywki odbywają się w ramach Szkolnego Związku Sportowego. W rejonowym turnieju wystąpiły cztery drużyny: SP 7 Ełk, SP 4 Giżycko, SP 1 Olecko i SP 3 Gołdap, które zagrały ze sobą systemem „każdy z każdym”.

 

Schemat rozgrywek nakazywał rozgrywanie meczów dwoma dwójkami. To znaczy, że pierwszego seta gra inna dwójka co w secie drugim. Dodatkowo zespół składa się z dwóch rezerwowych.

Duży sukces w tych mistrzostwach odniósł zespół Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi grając w składzie: Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski, Maciej Świętoń, Aleksander Nyga, Olaf Rykaczewski i Mieszko Makarski zajął bardzo dobre drugie miejsce, awansując na półfinał województwa warmińsko-mazurskiego. Gołdapianie pokonali 2:0 (25:10, 25:7) – Szkołę Podstawową nr 1 w Olecku oraz 2:0 (25:16, 25:23) – Szkołą Podstawową nr 7 w Ełku. Po tie-breaku (1:2) przegrali jedynie z najbardziej usportowioną szkołą województwa – SP 4 Giżycko, która rokrocznie wygrywa rywalizację współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych.

Wywalczone miejsce upoważnia do gry w półfinale mistrzostw województwa, który pod koniec marca odbędzie się prawdopodobnie również w Giżycku. Jest to trzeci zespół z SP 3 Gołdap, po trójkach (klasy piąte) i czwórkach (klasy szóste), który wywalczył awans do półfinału województwa. Organizatorem mistrzostw był Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku.

 

Powiązane artykuły