Gołdapska publiczność pozytywnie zaskakuje

Gołdapska publiczność pozytywnie zaskakuje, bowiem nie w każdym mieście w spotkaniach poetyckich uczestniczy tak liczne grono. Wtorkowa promocja drugiego tomiku poetyckiego Urszuli Wrzosek odbywała się przy pełnej sali w Szkole Muzycznej. Na dodatek przybyli szefowie obu samorządów (starosta Andrzej Ciołek, burmistrz Tomasz Luto i wiceburmistrz Jacek Morzy), którzy podzielili się swoimi refleksjami na temat twórczości gołdapskiej nauczycielki.

 

Nowy zbiorek zatytułowany został Ucieczki z „nie” pamięci i (podobnie jak poprzedni) zawiera poezję pisaną przystępnym językiem. Mimo to ten aspekt łączy się z wieloma lirycznymi subtelnościami i nierzadko podtekstem. Zwraca uwagę łatwość tworzenia płynnej frazy.

Treściowo książka jest mocnym wyrazem potrzeby życia w otoczeniu bliskich, odkrywa na nowo krajobraz, dodaje ciepła zjawiskom i wydarzeniom potocznym.

Pozycja ukazała się w podobnej szacie graficznej co tomik debiutancki, ale już w serii wydawnictwa SIGNI (dawniej „Z bliska” obecnie zarejestrowanego w Warszawie). Wewnątrz książki zamieszczone zostały reprodukcje czterech akwarel wykonanych przez autorkę.

Do tej pory pod tą samą redakcją ukazało się ponad czterdzieści książek.

 

 

 

 

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Gołdapska publiczność pozytywnie zaskakuje

 1. Anonim

  Gratulacje dla Pani Profesor!

  1. J.

   Moim zdaniem tylko świntuchy minusują te gratulacje. Brzydko.

 2. asdic

  Przeglądając wypowiedzi na różnych forach ,dotyczących mieszkańców miasta / powiatu/ oraz zjawisk zachodzących w tych środowiskach , odnoszę wrażenie , że w Gołdapi jest pewna grupa ludzi którym nic się nie podoba . Dla nich im gorzej tym lepiej. Jednak znakomita większość ocenia to inaczej . Gołdap i powiat zmieniają się w pozytywnym tego słowa znaczeniu. I tak trzymać. Pozdrawiam.