Znęcał się nad dzieckiem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

Policjanci zatrzymali 29-latka, który jest podejrzany o znęcanie się nad 6-letnim dzieckiem. Chłopiec z licznymi siniakami trafił pod opiekę lekarzy w Suwałkach, a następnie decyzją Sądu Rodzinnego do rodziny zastępczej. Zatrzymanemu w tej sprawie mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

 

W miniony czwartek (12 stycznia) policjanci z gołdapskiej komendy zostali poinformowani o tym, że w jednym z domów w gminie Dubeninki, może dochodzić do znęcania się nad dzieckiem.

Policjanci wspólnie z pracownikami innych instytucji pomocowych bezzwłocznie pojechali na miejsce, by zbadać tę sprawę. Pod wskazanym adresem przebywała dwójka dzieci 2- i 6-latek oraz ich matka. Wkrótce na miejscu interwencji pojawił się także 29-letni partner kobiety.

Funkcjonariuszy zaniepokoiły widoczne zasinienia na twarzy i ciele starszego dziecka. Decyzją obecnego na miejscu lekarza chłopiec został przewieziony do szpitala dziecięcego w Suwałkach celem wykonania badań.

Policjanci w trakcie interwencji ustalili, że osobą, która może być odpowiedzialna za powstałe u 6-latka obrażenia jest 29-letni partner matki dzieci. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut znęcania się nad chłopcem.

Adrian J. decyzją Prokuratury Rejonowej  w Olecku otrzymał policyjny dozór  i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Wszystkie okoliczności tego zdarzenia będą przedmiotem postępowania przed sądem.

Red. KPP Gołdap

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły