Wręczył łapówkę, odpowie przed sądem

42-letni kierowca volkswagena Transportera chciał uniknąć kary za zbyt szybką jazdę i próbował przekupić gołdapskich policjantów łapówką. Mężczyzna, za przestępstwo wręczenia korzyści majątkowej, odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze ruchu drogowego gołdapskiej komendy wczoraj (24.01) w Pogorzeli na drodze krajowej nr 65 zatrzymali do kontroli volkswagena. Kierowca  Ttransportera przekroczył bowiem dozwoloną prędkość o 30 km/h. W trakcie kontroli Hubert D. został poinformowany, że za popełnione wykroczenia zostanie nałożony na niego mandat karny w wysokości 100 zł i 4 pkt. karnych.

Mieszkaniec Stalowej Woli od razu przeszedł do „rzeczy”. W zamian za odstąpienie od czynności służbowych, włożył w dokumenty 50 zł i wręczył policjantom. Funkcjonariusze poinformowali kierowcę, że właśnie popełnił przestępstwo i zostaje zatrzymany.

Samochód został zabezpieczony a 42-latek trafił do  policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo wręczenia korzyści majątkowej grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły