Podsumowano roczną działalność gołdapskich funkcjonariuszy

– Sześćdziesiąt dwa etaty to za mało jak na powiatową komendę – powiedział między innymi komendant wojewódzki Policji insp. Tomasz Klimek podczas środowej, rocznej odprawy w gołdapskiej KPP. Mimo to stało się już chyba tradycją, że od kilku lat goście podkreślają skuteczność działań gołdapskiej placówki, która jest na pierwszym miejscu w województwie, jeśli idzie  wykrywalność przestępstw (w roku ubiegłym wyniosła 84,3 proc.). Gość zaakcentował też prężną działalność edukacyjną naszej KPP, co zostało nawet zauważone przez MSWiA.

 

Środową odprawę otworzył komendant KPP – insp. Robert Marciniak. Podsumował roczną działalność gołdapskich funkcjonariuszy. Jednostka ma zapewnione 62 etaty policyjne i 12 cywilnych. Zatrudnionych jest 61 funkcjonariuszy. Z danych wynika między innymi, że w powiecie zmniejszyła się ilość kradzieży i (nieco) przestępstw rozbójniczych. W stosunku do 2015 było więcej (o 6) bójek z pobiciem. Mniejsza była ilość wypadków i kolizji drogowych.

Insp. Tomasz Klimek podkreślił, iż w zestawieniu z sytuacją w innych częściach regionu i kraju Gołdap dobrze sobie poradziła w aspekcie ruchu drogowego.

Wśród ubiegłorocznych wykrytych wydarzeń wymieniono między innymi: sprawę internetowego pedofila, który działał również nie tylko na terenie powiatu gołdapskiego; pozorowany napad na gołdapski lombard; zatrzymanie sprawcy nieumyślnego spowodowania śmierci i przestępstwa związane z akcyzą.

W trakcie spotkania wspomniano wydarzenie sprzed kilkunastu godzin – zatrzymanie osoby, która zaproponowała funkcjonariuszowi korzyść majątkową.

Głos podczas odprawy zabrali również przedstawiciele gołdapskich samorządów – wicestarosta Grażyna Senda i wiceburmistrz Jacek Morzy.

MSWiA zamierza w ciągu roku zatrudnić około 1000 policjantów – komendant wojewódzki wyraził nadzieję, że część z nich uzupełni składy osobowe komend powiatów przygranicznych.

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

5 komentarzy do “Podsumowano roczną działalność gołdapskich funkcjonariuszy

 1. Bizon

  Nie da się ukryć, że policję widać w Gołdapi jak nigdy wcześniej. W rekordowy drugi dzień zaraz po przyjeździe z zagranicy mijały mnie trzy radiowozy. Mam nadzieję, że poziom bezpieczeństwa i ilość patroli nie spadnie . Tak jak to się ma na zgniłym zachodzie gdzie od dawno czuć trupa.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. goldapiak

  To jeżeli to taki zgnily zachód to po co tam jezdzisz, siedz w Polsce, tu jest dobrobyt cud miód i malina a będzie jeszcze lepiej tak nam obiecują te klamczuchy pisiory , a tak będzie dobrze aż się zdziwimy

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Franek

  Do Gołdapiaka
  Napisz kiedy i kogo ” te kłamczuchy pisiory ” okłamały. Jakim trzeba być podłym człowiekiem ażeby kłamiąc posądzać innych o kłamstwa.Ty i twoje lewackie towarzystwo stosuje Instrukcję Katarzyny II z okresu zaborów dla rosyjskich dyplomatów w Polsce. To treść instrukcji :

  Trzeba rozłożyć ten naród od wewnatrz,zabić jego moralność. Jeśli nie da się uczynić zeń trupa,należy przynajmniej sprawić, żeby był jako chory ropiejący i gnijący w łożu. Trzeba mu wszczepić zarazę , wywołać dziedziczny trąd , wieczną anarchię i niezgodę.
  Trzeba nauczyć brata donoszenia na brata , a syna do skakania do gardła ojcu.Trzeba ich skłócić tak , aby się podzielili i szarpali zawsze gdzieś szukając arbitra . Trzeba ogłupić i zdeprawować , zniszczyć ducha,doprowadzić do tego , by przestali wierzyć w cokolwiek oprócz mamony i kromki chleba. ” To jest rownież wasze motto.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. goldapiak

  Masz rację Franek, twój komentarz pasuje jak ulał ale nie do lewactwa które mi zarzucasz a właśnie do tego jak postępuje teraz ekipa rządząca, to jest wypisz wymaluj motto dzialania, skrócić ile się da, swoich hołubić, a z innych robić idiotów lub mówić że są to ludzie specjalnej troski. Tylko ze moje pokolenie nie jest takie głupie i myśli i widzi co jest robione, jaka jest hipokryzja. A z mamoną ( żeby ludziom dac) to twój strzał w dziesiatkę ( 500 plus czy cuś . … . ).Caryca Katarzyna to przecież twoi nie wiedzieli kto to jest, śmiechu warte jaka wiedza posłów.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Franek

  Szanowny gołdapiaku !

  Zdenerwowałeś mnie swoją niewiedzą i hipokryzją.Muszę ci wygarnąć co leży mnie na wątrobie.
  Aby prowadzić merytoryczną dyskusję.należy wyjaśnić znaczenie wyrażeń których się używa.
  H I P O K R Y Z J A -Fałszywość , obłuda , dwulicowość.
  PRZYSLOWIE – z moich lat szkolnych 1953 r Jeśli nie potrafisz nie pchaj się na afisz W/g W S J P- Nie podejmuj się zadań,których nie jesteś w stanie dobrze wykonać.
  Na wstępie zadam pytania ogólne.
  = Czy zdajesz sobie sprawę z tego , że to co napiszemy na stronach internetowych mogą czytać wszyscy Polacy ( i nie tylko),zamieszkali między Nowym Jorkiem a Cenberry, i że może to mieć wpływ pozytywny lub negatywny,na postrzeganie naszej Ojczyzny?

  = Czy jesteś Polakiem patriotą ?
  Czekam odpowiedzi na pytanie – kiedy i kogo „te kłamczuchy pisowskie okłamały ?
  Piszesz 27.01.2017r cytat „Jak postępuje teraz ekipa rządząca, to jest wypisz wymaluj motto działania,skrócić ile się da ,swoich hołubić, a z innych robić idiotów lub mówić,że są to ludzie specjalnej troski „.koniec cytatu.
  Ci „inni” to się sami zrobili na idiotów.To są tzw.idioci dobrowolni.

  Jak was można traktować powaznie,jeśli przywódca kucykowy nie łoży na utrzymanie własnych dzieci.
  Jak można was traktować poważnie , jesli członek waszego towarzystwa (półgłówek) przychodzi pod Konsulat Polski w Nowym Jorku i wrzeszczy , w czasie spotkania Prezydenta Dudy z Polonią, aż mu widać(temu wrzeszczącemu) dno pewnej dolnej części ciała ” marionetka,marionetka”
  Jak można was traktować poważnie , jeśli inny pomyleniec spod Konsulatu,uważany jest przez was prawie za bohatera tylko dlatego ,że opluł limuzynę którą jeżdził Polski Prezydent po Nowym Jorku.
  Pokazujecie całemu światu na co was stać,a stać was jedynie na chamskie zachowania.
  I kto tu jest hipokrytą.
  Na temat 500 + nie masz zielonego pojęcia,tak samo na temat mieszkanie +.
  Twój stan psychofizyczny i intelektualny nie obejmuje wszystkiego co dzieje się tu i teraz. Znajdż inne zajecie i przestań pisać na tematy których nie znasz.
  Na koniec twoja ostatnia manipulacja – piszesz „Caryca katarzyna,to przecież twoi nie wiedzieli kto to jest.śmiechu warte jaka wiedza posłów.
  Po pierwsze to nie twoi nie wiedzieli kto to jest,ale kto był,ponieważ ta pani była carycą w latach 1762 – 1796.Dodam ,że urodził się w Szczecinie.
  Napisz hypokryto z imienia i nazwiska ktorzy to posłowie nie wiedzieli kim była Katarzyna II.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...