Trwają zapisy na XXVIII Narciarski Bieg Jaćwingów

Trwają zapisy na XXVIII Narciarski Bieg Jaćwingów w Gołdapi. Ośrodek Sportu i Rekreacji wyznaczył dwa terminy zawodów. Pierwszy termin to 28-29 stycznia 2017, a w przypadku braku odpowiedniej pokrywy śnieżnej drugi termin ustalony jest na 11-12 lutego 2017. Na otwarcie imprezy narciarze wystartują na dwóch dystansach – stylem klasycznym na 22 km z podziałem na kategorie wiekowe oraz 11 km.

 

W drugim i ostatnim dniu tego pięknego sportowego święta narciarze wystartują w Biegu Głównym na 20 km stylem dowolnym z podziałem na kategorie wiekowe i na 10 km również stylem dowolnym. W tym dniu odbędą się również biegi towarzyszące na 200 m, 1.5 km, 3 km (Bieg im. Dariusza Mentla) i 5km stylem dowolnym. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem zawodów oraz zapisów.

regulamin-xxviii-biegu-jacwingow-2017

Po ubiegłorocznej edycji Mazury Loppet Cup, w skład którego wchodziły trzy biegi narciarskie na północy Polski: Bieg Jaćwingów, Bieg Sasinów i Piski Bieg o Puchar Jabłoni w tym sezonie dołączy do tego grona Ski Tour w Augustowie.

W Jabłoni koło Pisza odbyło się spotkanie organizatorów poszczególnych imprez na którym ustalono terminarz biegów, oraz potwierdzono ubiegłoroczny regulamin cyklu. W przypadku braku śniegu, dwa z biegów: Bieg Jaćwingów (stok narciarski Piękna Góra w Gołdapi) oraz Ski Tour w Augustowie (sztuczne naśnieżanie) zostaną rozegrane na nartach, zawody o Puchar Jabłoni i Bieg Sasinów zostaną rozegrane na nogach, liczymy jednak na to, że pokrywy śnieżnej będzie wystarczająco dużo do rozegrania zawodów na nartach.

Terminy poszczególnych zawodów:
– 22 stycznia 2017- Ski Tour Augustów
– 28-29 stycznia 2017 – XXVIII Bieg Jaćwingów Gołdap (termin rezerwowy 11-12 lutego 2017)
– 4 lutego 2017 – XII Bieg Sasinów (Wzgórza Dylewskie)
– 18 lutego – IV Piski Bieg o Puchar Jabłoni (Jabłoń Resort k/Pisza) – finał i oficjalne zakończenie Mazury Loppet Cup

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału zarówno w XXVIII Biegu Jaćwingów jak i w drugiej edycji Mazury Loppet Cup.

Do zobaczenia na trasie.

 

Powiązane artykuły