Świetna siatkarska rozgrzewka przed eliminacjami do Mistrzostw Europy

Wynikiem 2:3 w setach zakończył się piątkowy mecz piłki siatkowej kadetek z Niemiec i Polski. Spotkanie było niezwykle emocjonujące, tym bardziej że odbywało się przy pełnej widowni. Pierwszy set stworzył obiecującą sytuację Polkom, które wygrały w punktach 25 do 23. Nieco podobna była sytuacja w ostatnim secie. Publiczność na meczbola czekała stojąc.

To był mecz rewanżowy, ponieważ w przeddzień w Olecku w hali Lega polskie siatkarki pokonały Niemki 3:1. Obie drużyny przebywają na zgrupowaniu w Olecku wraz z zespołem Finlandii i w sobotę tam będzie miał miejsce kolejny mecz polskich kadrowiczek U17 właśnie z Finkami.

W styczniu w Kownie eliminacje do Mistrzostw Europy, gdzie rywalkami Polek będą – Czechy, Estonia i Litwa.