Choinka w naszej Szkole Podstawowej w Lisach

Choinka w naszej szkole jest szczególnym wydarzeniem dla całej społeczności. Co roku, w ostatnią sobotę przed feriami, przybywają do nas licznie goście. Każdy zna scenariusz – uczniowie przejmują dowodzenie, a przygotowany przez nich program artystyczny ma zapewnić wszystkim dorosłym jak najlepszą zabawę. Młodzi aktorzy starają się w szczególny sposób zadbać o swoich bliskich. Wkładają wiele wysiłku, by wywołać jak najwięcej uśmiechu na twarzach członków rodziny. Szczególnie wyróżnieni zostają dziadkowie, gdyż tego wieczoru obchodzimy wspólnie Dzień Babci i Dzień Dziadka.

Zabawa choinkowa w naszej szkole odbyła się 21 stycznia. Przed tłumnie zgromadzoną publicznością jako pierwsze wystąpiły maluchy z przedszkola Bajkolandia, a po nich uczniowie z klas I – III. Dzieci zaprezentowały piękne piosenki i inscenizacje, którymi podziękowały za wszystko babciom i dziadkom i przekazały im wspaniałe życzenia. Ponadto seniorzy otrzymali wykonane przez wnuków upominki – kwiaty i laurki od przedszkolaków, a od starszych dzieci dyplomy dla najwspanialszego dziadka i najcudowniejszej babci oraz kupony upoważniające do spełnienia wybranego przez siebie życzenia.

W drugiej części występów na scenie dominowali uczniowie klas IV – VI. Przedstawili scenki kabaretowe, których tematem przewodnim była miłość, a szczególnie perypetie związane z jej mniej radosnymi odsłonami. Działo się tu sporo. Najpierw hrabina Anomalia, zamiast sprzedać za kilka diamentów duszę zakochanego w niej Waleriana, przypadkiem utraciła swoją. Następnie żona – pedantka, zważając tylko na własne racje, próbowała ustalić, kto jest w jej domu głową rodziny. W pozostałych inscenizacjach: zła macocha (przebrana za inkasenta) chwilowo pozbawiła Śnieżkę życia za pomocą kabelków; Kopciuszek zgubiła pantofelek, który pasował też na nogę jej siostry; Jaś i Małgosia upiekli Babę Jagę, a Czarownik Zuzu doprowadził do ślubu rycerza z oszustką matrymonialną znaną w świecie płazów pod pseudonimem Zielona Kryśka. Po dwóch godzinach zabawy, wprowadzona w doskonały nastrój publiczność, nagrodziła młodych aktorów gromkimi brawami.

Choinka szkolna jest przede wszystkim wydarzeniem integrującym mieszkańców wsi Lisy i jej okolic. To impreza wpisana na stałe w tradycję naszej szkoły. Cieszymy się z tego, że traktowana jest przez wszystkich jak ważne rodzinne święto. My dokładamy wszelkich starań, by zwyczaj organizowania tej jedynej w swoim rodzaju zabawy zachować jak najdłużej.

Katarzyna Wysocka


Aktualności

Powiązane artykuły