Przebywał w zamarzniętym namiocie, ubrany w spodnie i koszulkę z krótkim rękawem

Dzięki informacji przekazanej od osoby anonimowej, gołdapscy policjanci uratowali przed wychłodzeniem bezdomnego mężczyznę. 34-latek przebywał w zamarzniętym namiocie, ubrany w spodnie i koszulkę z krótkim rękawem. Mężczyzna odwieziony został do miejscowego szpitala, gdzie pozostał pod opieką lekarzy. Apelujemy aby nie przechodzić obojętne obok osób bezdomnych, nieporadnych życiowo czy pod wpływem alkoholu, szczególnie w te zimowe, mroźne dni. Jeden telefon może uratować czyjeś życie.

W nocy z soboty na niedzielę gołdapscy policjanci otrzymali informację, że na terenie dawnego wysypiska śmieci w Kośmidrach (gmina Gołdap) może przebywać osoba bezdomna. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali na zgłoszenie i pojechali we wskazane miejsce, niestety pomimo poszukiwań nikogo nie znaleźli.

Kilka godzin później dzielnicowi wspólnie z funkcjonariuszami wydziału kryminalnego ponownie  sprawdzili wskazany teren. Mundurowi w zaroślach daleko oddalonych od dawnego wskazanego wysypiska znaleźli zamarznięty namiot, a w nim 34-letniego bezdomnego. Mężczyzna siedział w koszulce z krótkim rękawem. Był tak zziębnięty i wychłodzony, że nie był w stanie sam wydostać się na zewnątrz. Funkcjonariusze przewieźli go do szpitala i tam pozostawili go pod opieką medyczną.

Nie bądźmy obojętni!!!

Apelujemy o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Duży spadek temperatury i bardzo zimne noce to warunki pogodowe zagrażające życiu ludzi. O osobach bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy można także informować ośrodki pomocy społecznej. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

Red. KPP Gołdap

 

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły