Prezes PWiK odwołany

Odwołany został ze swojej funkcji dotychczasowy prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji – Zbigniew Cherek. Na jego miejsce powołano Jarosław Dzienisa, radnego, zarządzającego pijalnią i tężniami w dzielnicy uzdrowiskowej. W tej sytuacji Jarosław Dzienis w myśl prawa nie będzie mógł pełnić funkcji radnego i będą musiały się odbyć wybory uzupełniające w okręgu, który reprezentował.


Aktualności

Powiązane artykuły

96 komentarzy do “Prezes PWiK odwołany

 1. Juliusz

  Poniżej cytat z FB ( z profilu burmistrza) : „Bardzo istotną i godną zaakcentowania kwestią jest również to, że aby pozyskać środki zewnętrzne nie są potrzebne żadne znajomości,…” , który został też wygłoszony podczas wczorajszej Sesji Rady Miejskiej.
  Burmistrz w swej pracy i decyzjach absolutnie nie kieruje się znajomościami i układami !

  1. Lotna

   Każda władza demoralizuje dlatego należy ją zmieniać. Prezes PIS likwiduje możliwość powtarzalność po 2 kadencjach. Do boju żyjący z polityki i naiwniaków i polityków. Odpowiedcie dlaczego mam nie zagłosować na miernotę której nie-znam a nie-kradnie?.

 2. Ty

  Kolejna „dobra zmiana”. Panie Luto kończ i odejdź. Brygadzistę oborowego (lub polowego – przepraszam dokładnie nie pamiętam) z PGR szefem tak newralgicznej i wrażliwej spółki?! To się w głowie nie mieści!

  Kim jest Dzienis? Do samorządu przyszedł jak opowiadał prosto z kombajnu, bo go do startowania w wyborach namówili na siłę. Szybko z opozycji stał się przymilasem Mirosa – to dzięki niemu skończył studia w Olecku i dodatkowo podyplomowe. Wszystko przy ogromnym wsparciu „dobrowolnym” ze środków PWiK. Załatwił w międzyczasie pracę żonie w SP1 i córce – tutaj długo by wliczać gdzie ona nie pracowała. Po przegranych wyborach prze Mirosa stał się przyjacielem Lutego i zdradził swoich kolegów z komitetu z którego startował.
  Co jest wart taki człowiek?

  A jeszcze do odkrycia jest kilka faktów z życia J. Dzienisa, o tym wkrótce.

  1. Romek

   Nie ma pan pojęcia jak cieszę się z zamieszczonego komentarza i jego ocen. Świadczy on, że zmiany w gminie idą w dobrą stronę. Luto może w końcu zrozumiał, że corocznie podnoszone podatki za wodę są nieuzasadnione i gospodarz jest niewłaściwy. Życiorys Dzienisa świadczy, że od lat jest związany z wodociągami i posiada wiedzę by zastąpić Herka. Na pewno nie powinien tak jak Cemel i pozostali nowi kierownicy zniechęcać się opiniami lokalnych kacyków gdzie głównym kryterium zatrudnienia były znajomości.

   1. Qwerty

    Cherek pisze sie prze CH

    1. Miś

     A trzecia konczyna u mezczyzny też przez „ch” ?

   2. Maciek

    a co ty masz człowieku do Wojtka Cemela? Zarzut w postaci, że jest kolegą Lutka? W takim zadupiu jak Gołdap, gdzie każdy zna każdego, trudno nie być kolegą, zajomym kogoś? Istotą rzeczy w obsadzie stanowisk, są kompetencje, a w przypadku Wojtka Cemela – mojego dobrego kolegi, są one niepodważalne. Ze świecą szukać człowieka z takim doświadczeniem i wykształceniem, a przede wszystkim zaangażowaniem.

    1. marek

     Doswiadczenie i wykształcenie w dziedzinie macie piłke i grajcie:)

     1. Maciek

      a powinien mieć jakie Advanced Diploma in Quantum Mechanics z M.I.T?

  2. Wacek

   Panie Dzienis Pana, się boją.
   Dlatego sięgają po podle metody, dezawuują i ciągle kłamią! Strach pcha ich do walki o „ich” prawdę.
   Powodzenia i udanych decyzji.

  3. Monia

   Dzienis wchodził do Rady przez poprzednie lata tylko dzięki Mirosowi. Wielka liczba głosów na Mirosa wciągała automatycznie Dzienisa do Rady. A oprócz wymienionych członków rodziny, którym załatwił pracę, trzeba doliczyć nieformalną synowę, którą wsadził do szkoły w Pogorzeli.

   1. Młody

    To jest sztandarowy przykład jak człowiek który przeciwstawia się systemowi jest traktowany przez „lumpenelite” im nie chodzi o dobro gminy (odmawiają współpracy )tylko o dostęp do robienia geszeftów gwarantowanych obsadzeniem stanowiska swoimi. Dzienis naraził się bo odmówił współpracy po przez ukrywanie patologi, będąc w komisji rewizyjnej wychwycił nieprawidłowości i niedbalstwo w konsekwencji Luto podziękował za pracę komu trzeba. Stąd cała wściekłość na awans radnego i szkalowanie jego dobrego imienia po mimo najwyższe poparcie w społeczeństwie w wyborach samorządowych. Optymistyczne jest to, że do urn chodzą coraz młodsi i wiedzą kim są ci którzy pilnują by było jak wcześniej i nie pozwolą na powrót starej ekipy.

    1. Roman

     Młody możesz wymienić tu te patologie, które pan Dzienis odkrył i ujawnił jako przewodniczący Komisji Rewizyjnej?

  4. Wacek

   Problem jest w tym, że pan wielu spraw nie rozumie i ma pretensje do całego świata zamiast do nauczyciela który robił pana w hu.a i przepuszczał z klasy do klasy. Może pan mieć pretensję do Dzienisa, że jako brygadzista kazał panu wybierać gnój z szamba ale to nie powód by obnażać jego rodzinę publicznie. To , że nadal pracuje pan przy oborniku nie oznacza , że Dzienis będzie nadal pana brygadzistą. Sięgając po tak prymitywne argumenty prostaka i szkalując ludzi nigdy pan nie awansuje. Proszę wsiąść moje cenne wskazówki do serca i wyciągnąć wnioski na przyszłość.

   1. Hubert- Pogorzel

    Aleś Wacku wykształcony. Masz rzeczywiście prawo pisać swoje żale. Ale , drobna uwaga. Pisze się „wziąć” a nie „wziąść”. „Wziąść” piszą i mówią prostacy.

   2. słownik

    wziąć, nie wziąść mr. omnifuckinpotent

 3. Ja

  „Ty”,żeby dodawać komentarze,trzeba umieć je pisać i mieć pojęcie o czym się pisze…Brak Tobie wiedzy,o kulturze już nie wspomnę…

 4. Mono

  Przyszedł piątek – dzień dymisji. Tylko czemu zawsze fatalnych? Dlaczego chociaż raz jeden burmistrz nie zrobi dobrej rzeczy ? Np, czemu nie odwoła pani skarbnik, która swoją mierną, ograniczoną wiedzą przynosi wstyd całej służbie finansowej?

 5. GOŁDAPIANIN

  „Odwołany został ze swojej funkcji dotychczasowy prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji – Zbigniew Cherek.”

  Odwołany z funkcji prezesa, ale jest nadal pracownikiem PWiK, o czym stanowi USTAWA z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych Art. 203. § 1. Członek zarządu może być w każdym czasie odwołany uchwałą wspólników. Nie pozbawia go to roszczeń ze stosunku pracy lub innego stosunku prawnego dotyczącego pełnienia funkcji członka zarządu.
  Powyższa czynność nie pozbawia go jednakże automatycznie utraty statusu pracownika, jeżeli był zatrudniony w ramach stosunku pracy. Oznacza to, że członek zarządu z chwilą jego odwołania staje się zwykłym pracownikiem (Odrębność stosunku organizacyjnoprawnego i stosunku pracy członka zarządu spółki prawa handlowego powoduje, że z odwołaniem pracownika z funkcji w zarządzie ustaje tylko stosunek organizacyjnoprawny, a stosunek pracy trwa do czasu, aż zostanie rozwiązany przez pracodawcę lub pracownika albo za ich porozumieniem. Uchwała o odwołaniu z funkcji członka zarządu spółki z o.o. powoduje natychmiastowe ustanie korporacyjnego stosunku członkostwa w zarządzie spółki. Nie prowadzi jednak do automatycznego rozwiązania stosunku pracy będącego podstawą zatrudnienia na tym stanowisku.) i Pan Cherek z dniem dzisiejszym stał się takim pracownikiem, i w poniedziałek przychodzi normalnie do pracy, i od tej chwili obowiązują go (a także pracodawcę, jak do innych pracowników zatrudnionych w PWiK) takie same zasady jak każdego innego pracownika PWiK.
  Stosownie do przepisów KSH, zwalnianym z pracy członkom zarządów przysługuje ochrona przewidziana w Kodeksie pracy. Jak stwierdził SN, w przypadku rozwiązania z naruszeniem prawa umowy o pracę z członkiem zarządu spółki kapitałowej odwołanym na podstawie art. 203 § 1 lub art. 370 § 1 KSH nie jest wyłączone roszczenie o przywrócenie do pracy. Należy jednakże pamiętać, iż przywrócenie do pracy nie przywraca członkowi zarządu umocowania do zarządzania Spółką i jej reprezentowania. To może być osiągnięte tylko przez skuteczne zaskarżenie odwołania z zarządu na podstawie prawa handlowego, co powoduje ponowne wejście powoda w stosunek organizacyjny członkostwa w zarządzie.

  Rola zgromadzenia wspólników i rady nadzorczej zakończyła się z dniem dzisiejszym, co będzie dalej, pożyjemy, zobaczymy!

  1. Bizon

   To jest ich Polska gdzie pracownik haruje za najniższą krajowa a prezes oprócz kilkotysięcznej pensji dostaje dodatkowo kasę za zarząd, nagrody burmistrza i na dokładkę niewolno pana prezesa zwolnić. Przyjdzie czas na rozliczenie tych osób. W swoim czasie. Na razie śpijcie towarzysze spokojnie.

   1. Rozliczyć prosto, patrz naszawoda.blogspot.com i pierwsze wpisy na blogu z przykładami pism do UOKiK

 6. swojak

  Boże ile nienawiści w Waszych wypowiedziach. Luto zły, Dzienis też niedobry, tylko Marek M. to super fajny gość. Wasze wypowiedzi przekonują mnie faktem że piszą to kolesie Andrzeja C. i Marka M. Żałosne.

  1. lolo

   A Ty swojak czyim jesteś kolegą?

 7. mieszkaniec2

  Czy to jest 1 kwietnia? Dlaczego były został odwołany? Nie sprawdził się? Popełnił jakiś błąd? Przechulal kasę spółki? Więc proszę o oficjalna informacje po jaką cholerę zmienili kogoś kto dobrze tym zakładem zarządzał? Ahhh.no po to bo obiecało się przed wyborami prezesure dla kogoś innego? Teraz niech się nauczy zarządzać pwikiem. Pytanie retoryczne…komu obiecano kierownicze stanowisko na pijalni? ???hahaha. Obstawiam, że wróci ktoś już znany, no i obowiązkowo w spodnicy:D

  1. Tolek

   Proponuje zatrudnic u siebie Cherka kupic mu auto sluzbowe Toyote Land Cruzer wypłacić pensje kilkunastotysieczna i oplacac faktury wystawione przez jego kumpli biznesowych. Formuła ekipy Mirosa sie wyczerpala i tylko chowani w tym systemie 50+ tego nie widzą.

   1. jacek

    Od,,,,,ol się od 50+ g..ju.

 8. edek

  Widzę ze znalazł się ktoś kogo boli ze to nie on został prezesem-bo pewnie jego kandydatura była by najlepsza!
  Wyłożył nam historie życia pana Dzienisa jak i jego rodziny jak by ich dobrze znal-co trochę może dziwić a może po prostu „również” był przymilasem pana Mirosa jak to sam napisał.
  Wracając do odwołania pan Cherka to chyba większość mieszkańców Gołdapi pochwali ten fakt;dużo w ostatnim czasie słyszało się o ekscesach,sprawach sadowych itp pan Cherka który się chyba trochę zasiedział na swoim stanowisku za czasów pana Mirosa. Czas pokarze ze zmiany wyjdą na dobre mieszkańcom Gołdapi i budżetowi miasta a tym samy wszystkim mieszkańcom.

  1. Turek

   „…chyba większość mieszkańców Gołdapi pochwali ten fakt;dużo w ostatnim czasie słyszało się o ekscesach,sprawach sadowych itp pan Cherka …”
   1) Pokaż, gdzie jest ta większość która to chwali?
   2) Sprawy, które pan Cherek toczył nie były skierowane przeciwko niemu, przeciwko komu? Domyśl się. Podpowiem – chłopaki lubią cudzą ropę i benzynę.

 9. Tom

  No cóż, radni klubu „Gospodarni Razem” dali zielone światło do takich działań popierając burmistrza Luto. Przyjęcie budżetu postawiło kropkę nad „i” dla aroganckiej polityki burmistrza. Do końca kadencji radna Falińska zostanie dyrektorką biblioteki. Gratuluję panie Pianka! Ważniejsza jest miernota bez kwalifikacji niż prawdziwy fachowiec. Panie Zbyszku Cherek – szacun!

 10. mieszkaniec2

  Dlaczego mój poprzedni komentarz się nie pojawił?

 11. IPO

  Witam! jeszcze nie rządzi a już go oceniamy. proponuje poczekać trochę. choć minutę, godzinę, dzień …. Znam tego człowieka z dobrej strony. zobaczymy. władza zmienia. jak będzie zobaczymy. życzę powodzenia, bo tak wypada. radzę mądrych decyzji.
  jestem ciekaw czy naprawi niejasności i krzywdy osób co tam obecni nie pracują?

  1. Gniewna

   Dzienisa znamy od lat jako radnego i ostatnio jako szefa pijalni. Jego codzienne zachowania świadczą o tym, jaki to człowiek: buta, arogancja i zwyczajne chamstwo. I taki ma być nowy prezes? Żenada

 12. Zofia

  Burmistrza Luto, radnych i między innymi radny Dzienis został wybrany przez społeczeństwo i to ta ekipa przejęła ster i odpowiedzialność za decyzje w gminie. Na koniec kadencji społeczność dokona rzetelnej oceny. Dla mnie ważne jest jak dużo pieniędzy zostaje mi w portfelu po okresie danych rządów a te pyskówki z sesji czy wyrwane z kontekstu zdania dla motłochu zawsze będą ważne.

 13. jakie będą dalsze posunięcia ?

  „Odwołany został ze swojej funkcji dotychczasowy prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji”.

  Kiedy zostanie odwołany prezes ADM-u???

  1. Mimi

   Nigdy, bo to kolejna sprzedajna i już z obozu Luto

   1. Na własnej piersi

    „Nigdy, bo to kolejna sprzedajna”

    To oznacza, że były burmistrz wyhodował „kogoś” na tzw. „swojej piersi” i ma problem w starostwie???

 14. Ja

  Czytam i brak słów…Tu dopiero znajduje się Wasze chamstwo i obłuda…Nikt Wam nie dogodzi,po każdym jechać jak po……..potraficie…Oceńcie siebie najpierw…a potem…pozostałych….

 15. Kazio

  Cherek z pewnoscia powinien juz dawno byc wyrzucony chocby za Kamionke a Cemel i Dzienis to miernoty.Burmistrz podejmuje decyzje i bedzie z nich rozliczony ale jego zbytnia pewnosc siebie moze byc zgubna Mojego glosu z pewnoscia nie dostanie

  1. Twoja Stara

   nie zazdrość frajerzyno, nie zazdrość

 16. zadowoleni

  Monia nie pisz głupot tylko dokładnie dowiedz się szczegółów ,a jeśli chcesz mieć szybką informacje to wiedz że ostatnie wybory były jednomandatowe i Pan Dzienis najwięcej zdobył głosów oddanych przez swoich wyborców , wygrał z konkurencją kolosalną różnicą głosów .

  1. Zosia

   Wcale nie kolosalną. Wygrał jednak.

 17. zadowoleni

  Sam jesteś miernotą, jedź na Kaziuki do Suwałk , niż masz mądrych ludzi obrażać . Panie Burmistrzu dziękujemy za takie decyzje ii życzymy Panu Burmistrzowi zawsze takich kroków . Robi Pan porządek i to się chwali dla Pana . Panie Dzienis i Panie Cemel gratulujemy Panom że jesteście na tych stanowiskach.

 18. Ja

  Gratuluję słusznych decyzji!Panie Luto oby tak dalej!Jad w końcu skończy się i przejrzą na oczy Ci co piszą te obraźliwe komentarze.Panie Dzienis i Panie Cemel gratulujemy!

 19. dżimi

  Brawo brawo brawo panie burmistrzu!!! Odwolany prezes Z.Ch. to najlepsza decyzja powinno to byc zrobione za kadencji ,,cudownego” M.M. …ale….za to co robil…co wyczynial….za ten cyrk jak byl w tej firmie…a przede wszystkim panie Turek za ta benzyne i rope….bo wszystkie fakty,sprawy i na koniec sad OSWIADCZYLY JASNO ZE NIC TAKIEGO NIE MIALO MIEJSCA!!! Wiec jak wiesz G to sie nie wypowiadaj!!!
  Panie Dzienis tyle lat w radzie i dopiero prezes?? I tak slabo obsadzona rodzina??
  Popatrzmy na innych jak tak… ile maja i co maja i co zalatwili?? Smieszne smieszne i zalosne…..
  Powodzenia p.Dzienis i gratulacje…
  Odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisko
  Na pewno mieszkancy gminy na tym nie stracą a tylko zyskają

  1. DoDżimi

   Dżimi, bądź człowiekiem, podaj tu kto poza panem Jarkiem ustawił sobie rodzinę. Pan Jarek sobie na stanowisku poradzi, dobrze by było gdyby ludzie przeczytali o tych innych co sobie rodziny dobrze lokują. Napiszesz?

   1. Xyz

    Nie wiesz kto czuję udajesz, że nie wiesz? To nie miejsce, żeby sypać nazwiskami. Wystarczy ruszyć trochę główka. Takich rodzin jest conajmniej kilka… Przez lata pewne rodziny żyły jak „u pana Boga za piecem” nie martwiac się niczym dopóki nie zmieniła się władza… oprócz tzw. „idealnej współpracy” i „zażyłości” trzeba się niestety wykazać umiejętnościami i chęcią pracy. A to nie zawsze idzie w parze. Pozdrawiam

    1. Zenon

     Oj, napisz proszę o kogo chodzi,to takie fajne smaczki. Ludzie by chcieli wiedzieć kto oprócz pana z pijalni tak się rodzinnie ustawił.

     1. ducze

      Ja nie muszę. Pracuję na etacie dostaję rocznie pensje ponad 100000zł, 50 tysięcy nagrody od burmistrza za np. podstawienie beczkowozu z wodą, dodatkowo zlecam awarie, remonty zaufanym firmą, konstruuję przetargi by kolega wygrał, zatrudniam jak chcem po kilku w biurze i rodzina ma na wszystko i nie figuruje w statystykach czy rejestrach.Pan ogarnia?

 20. Rodzic

  Ludzie nie krzywdzcie innych przy okazji… I co z tego, że „nieformalna” synowa p. Dzienisa w końcu ma pracę w swoim zawodzie? To, że jest „nieformalną” czy formalną synową nie odbiera tej Pani profesjonalizmu, zaangażowania i powołania. Łatwo jest „wylać dziecko z kąpielą”. Uśmiechnięta, życzliwa, ciepła i przede wszystkim z powolaniem. I mnie jako rodzica nie interesuje czy jest „nieformalna” synowa tego czy innego pana. Ważne, że sprawdza się na swoim stanowisku. A skrzywdzić kogoś tak „przy okazji” jest nie trudno. Pomyślcie.

 21. Ja

  Ostro komentujecie,prawdy nie znacie,wyliczać możemy zacząć,kto co i z kim…Znaleźli się niewinni…Było tak dobrze a teraz szok!Ludzie zmiany są potrzebne…Panie Burmistrzu więcej zmian jeszcze zrób!Czekamy i popieramy!

 22. Ania

  Zmiana na stanowisku prezesa PWiK powinna być już dawno ale nie na Dzienisa. Jak w przysłowiu „zamienił stryjek siekierkę na kijek”.
  Dzienis to niedijda lizytyłek tam mu dobrze gdzie może coś ugrać.
  W pijalni też przyjmował po znajomości np.taką panią Ewę bo jej rodzice są znani w Gołdapi i mają układy.A na tym stanowisku będzie jeszcze lepiej kupczył ma na to przyzwolenie naszych władz skoro wybrano go na prezesa.
  Niezadowolona

 23. Anna Falińska

  Nie znałam historii kariery Pana Dzienisa, „Brygadzista Oborowy” – jak nazwał Pana anonimowy przedmówca….gratuluję samozaparcia, ukończenia studiów – nie każdy z naszych rajców miejskich ukończył studia….Uważam, że wieloletnia praca w PWiK – wieloletnie doświadczenie – nie dyskryminuje Pana do aplikowania na stanowisko Prezesa. Zawistnym i zazdrosnym – przypominam, że Prezydentem naszego państwa był Elektryk po zawodówce i stał się legendą i laureatem Pokojowej Nagrody Nobla. Każdy kandydat był by skrytykowany i szkalowany! Nikt nikomu z rąk książek nie wyrywał! Trzeba było się uczyć i składać swoją kandydaturę Czas pokarze czy Pan Dzienis jest odpowiednim człowiekiem na tym stanowisku. Pozdrawiam wszystkich zawistnych zazdrośników – bardzo Wam współczuję…….

  1. Mjodek

   Czas „pokarze” od pokarać, czy może winno być czas „pokaże” bo pokazać.

  2. Z pozrowieniami od fanki

   Pani ktoś chyba jednak wyrwał książkę do ortografii. A może się mylę i nie chodziło o „pokazać” a o „pokarać”. Może jest pani prorokiem twierdząc, że czas pokarze durne decyzje obecnej władzy w tym te, dotyczące pani.

  3. Roma

   Ja też gratuluję zaparć. Pani Annie również. Aha, w którym momencie było to „aplikowanie”? Bo ja o żadnym konkursie i w ogóle o głośnych i publicznie znanych zamiarach zmiany na stanowisku prezesa nie słyszałem. Cicha zmiana – tak.

  4. Julek

   Tak, Czas „pokarze”. Winnych.

  5. Dzieje ludzkości

   „Trzeba było się uczyć i składać swoją kandydaturę ”
   A kiedy i gdzie był ogłoszony nabór???

   „przypominam, że Prezydentem naszego państwa był Elektryk po zawodówce i stał się legendą i laureatem Pokojowej Nagrody Nobla.”
   Jest legendą, to prawda, często wygrywał w totka, miał dużego farta. Ten totek to była SB, kierowana przez niejakiego generała, z którym układał się w Arłamowie do okiwania NARODU przy okrągłym stole.
   Stolarze, którzy wykonywali ten stół powiedzieli po latach, że to był największy kant w dziejach ludzkości przy okrągłym stole!!!

 24. Iza

  Mogę uzasadnić nazwanie Pana Dzienisa „miernotą”. Otóż przez wiele lat ten człowiek był przewodniczącym komisji rewizyjnej wraz z Pianką i jak łatwo stwierdzić nigdy nic nie udowodnili i nie znależli przeciwko MIrosowi żadnych uchybień a tego było tysiące.Sztandarowymi przekrętami były umorzone podatki kolesiom z naszej wspólnej kasy. Po prostu mierny,bierny ale wierny i to dla Tomasza Luto jest najważniejsze.Zdecydowanie uznaję decyzję o odwołaniu Cherka za dobrą,ale wybór „miernoty” na ważne stanowisko to wielki błąd .Czy prawdą jest,że wsadził Pan siostrę swojej „bliskiej” koleżanki z UM do ADM ? To nie plotka to fakt,tym bardziej przykry ,że miało być inaczej.
  Głosowałam przeciwko MIrosowi i tak wyszło ,że niechcący na Pana Luto.Teraz tego błędu nie zrobię.Pycha poprzedza upadek.

 25. Ja

  Kto tu co chce ugrać…Ludzie walnijcie głową w mur może Wam trochę oleju tam wleci…Wyjdź z ukrycia to pogadamy…

 26. Dariusz

  Chciałbym zauważyć ,że wybory samorządowe już w przyszłym roku i według mnie Pan Luto wykazuje brak instynktu politycznego.Może się zdarzyć ,że znajdzie się jakiś kolejny szeryf ( jak wcześniej Andrzej T.) spisze wszystkie sprawy i wpadki Burmistrza,co może bardzo jemu zaszkodzić.
  Po prostu zbiera się tego ,chyba już za dużo.
  Hasło „czas na zmiany ” będzie ponownie aktualne.Zakładam,że kandydatów na Burmistrza będzie 5-6. Nam potrzebny jest ktoś z charakterem,niezależny,odważny i przede wszystkim gospodarny.Tych cech Pan Luto niestety nie ma a kolesiostwo widać gołym okiem.

  1. Luna

   Luto powinien obniżyć podatki. Wówczas wygra. Prosta recepta.

   1. Iza

    Jemu już i to nie pomoże!!!

    1. Ja

     …patrz co Tobie może pomóc!
     Posprzątać burdel zawsze jest ciężko!a do oceny to masa krytykantów,jeszcze się taki nie urodził,żeby dogodzić wszystkim…

 27. Ja

  Ludzie czemu tak zazdrościcie?
  Nie znasz kto od kogo i gdzie stołek grzeje?Biedny jesteś…Piszesz do „Dżimi” i pytasz…Żałosny jesteś?Obłudny i tak w nieskończoność…
  Widzicie jakieś pozytywy?Ile już pracy zostało włożone żeby było inaczej…nikt tu nie leży i oklasków nie zbiera,tylko ogarnia ten …..(czas w którym to nic się nie robiło)…………….

 28. Miros przegrał wybory dzięki zachłanności Pani Skarbnik, a Pan Luto przepadnie dzięki obłudzie i chciwości Pana Dzienisa

  1. Anonim

   Święta K………o to ty jesteś obłudna pisząc takie słowa.

 29. Ja

  Obłuda i chciwość to wypływa z Ciebie.Siedząc za komputerkiem i pisząc tak bezczelnie to każdy potrafi….Brak klasy…Współczuję ale Tobie…

 30. Ja

  Miros przegrał bo to już był czas na zmianę, a Luto wygra bo ma olej w mózgu,którego Wam brak!

  1. jacek

   To on jednak ma mózg?

   1. Ja

    A Ty masz?Weź zerknij…

 31. edek

  Robicie dużo szumu wokół tematu pana Dzienisa ale kto by nie został wybrany i tak byłoby zle-nikt jeszcze polakowi nie dogodził a zwłaszcza w sprawach psełdo politycznych!Ja osobiście uważam że jest to odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku-w końcu sporo lat przepracował w tej firmie i zna temat od podszewki-a czy sprawdzi się na tym stanowisku przekonamy się niebawem;gratulacje panie Jarku-mamy nadzieje że zrobi pan porządek w tej firmie a nie jak poprzednik!
  A pan Miros nie przegrał dzięki pani skarbnik tylko dzięki sobie i swojej pewności.A co do pana Luto to przy następnych wyborach się okaże czy „przepadnie”, czy ludziom spodoba się nowy system władzy i pójdą za ciosem głosując ponownie na pana Luto który ma jeszcze sporo do zrobienia!Mam nadzieję że się nie zawiedziemy panie Tomaszu!!!

 32. KlaraProrok

  Klara – Prorok.

 33. Zdzisek

  Czy to prawda, że ekipa Lutego powypłacała sobie w gminie olbrzymie dodatki specjalne w 2016 roku? Można wiedzieć kto i ile dostał i za co?

 34. Klara

  Luto przez 2 lata rządzenia zatrudnił więcej znajomych i pociotków niż Miros przez 24 lata. Ogłoszenia o naborze są fikcyjne. Przed ogłoszeniem wiadomo kto będzie pracował.Może CBA tym się zainteresuje. Pozdrawim

  1. jaaaa

   Proszę bardzo zglosić to CBA a na pewno rozpatrzą Twoją prośbę 🙂 hehe Śmieszna jesteś Klaruniu… Kto nie korzystał ze znajomości niech pierwszy rzuci kamień 🙂 hehe Nie znasz rzeczywistości 🙂

 35. kudłaty

  Brawo Jarek. Trzymam kciuki i powodzenia. Pozdro.

 36. nutka

  Tutaj najlepiej widać jak potrzebna jest kadencyjność…Radnych również, bo też obrastają piórkami podobnie jak ci ze świeczników. Te układy i kupczenie jest nie do zniesienia. Nie znam akurat ludzi, bo nie jestem stąd, ale to co czytam jest porażające. Małe środowiska obrastają układzikami, cementują i tylko ślizgają się po stołkach.

 37. Gestor

  ~Anna Falińska – czy Pani może szczerze opisać jakim sposobem znalazła Pani zatrudnienie w bibliotece? Potem może Pani pochylać się nad biednym Dyzmą z pijalni. Już niżej spaść nie można. Miros szedł na wiele ustępstw wobec Dzienisa. Ale nigdy nie pozwoliłby na taki burdel.

  Oto dokonanie Lutego. Wcielił w życie leninowską zasadę, że i kucharka może rządzić państwem.

  A co do Wojtka Cemela, którego tutaj przywołano. Nic o nim nie wiadomo. Nie ma żadnego doświadczenia jako organizator/działacz/szef. Trzeba mu dać szansę i trzymać kciuki. Chociaż pierwszy miesiąc rządzenia nie napawa optymizmem. Ale to może tylko taki sposób na przyszłość. Na razie jest prowadzony jak po sznurku przez Kobrę. Aż żal patrzeć.

  1. Ja

   Tak kucharka może rządzić państwem!Co to za różnica Kolego?Masz z tym widzę duży problem…Pochwal się swoim wykształceniem!
   Wcześniej to elita była taka wykształcona że szok!
   Widzisz Kolesie w gumiakach ogarnęli Kolesi w pantofelkach!

 38. Marianów Italiano

  Przepraszam, a czy nikt już nie pamięta jak Marek M. zwolnił ok 10 pracowników z gminy jak wygrał wybory 25 lat temu! Co nie robił czystki dla swoich ludzi? Zapomniało się jak bylo! Panie Lutowania rób Pan Swoje!

 39. Mariano Italiano

  Przepraszam, a czy nikt już nie pamięta jak Marek M. zwolnił ok 10 pracowników z gminy jak wygrał wybory 25 lat temu! Co nie robił czystki dla swoich ludzi? Zapomniało się jak bylo! Panie Lutowania rób Pan Swoje!

  1. Remik

   Mariano jeśli nawet tak było to dziś PiS nazwałby to „dezubekizacją”. Może kojarzysz, że to było razem ze zmianą ustroju?

 40. USA

  Szef ma prawo dobierać sobie współpracowników. Tylko dlaczego Luto dokonuje zmian za każdym razem na gorsze? To pytanie do psychologa. Ale wśród społeczeństwa krąży taka opinia, że miernoty lubią otaczać się miernotami. I to jest właściwie cała polityka personalna Lutego.
  A Dzienis dobrze pamiętamy jest w Babkach i Żelazkach. Szczególnie z jazdy rowerem.

  1. Ja

   Człowieku zastanów się co piszesz?Co ma piernik do wiatraka?Jesteś śmieszny pisząc tak na tych ludzi.Znalazła się chyba w gminie Gołdap SZLACHTA!Tylko że brak jej kultury!
   ……………”mniej niż zero”………………….Szkoda mi Ciebie!!!!W dzisiejszych czasach trzeba mieć mózg…

   1. Różany

    Tak, trzeba mieć mózg, nie styropian.

    1. Ja

     A co u siebie widzisz styropian?Współczuję.

 41. mieszkaniec2

  Dni lecą a Pani w spódnicy coraz bliżej. Wielki Come back do pwik już nadchodzi. Jednak na nieco inne stanowisko:) gratuluję serdecznie Pani L.

  1. Mieszkaniec 777

   Pani L. pracuje w MOPSie.

   1. mieszkaniec2

    Juz niedługo:)

 42. obserwator

  Pegerowcy jak ormowcy, dla siebie nie są obcy a wręcz przeciwnie – przyjaciele, dla siebie zrobią bardzo wiele.

  1. Ja

   Polecam Tobie „Niesamowity świat Gumballa”,myślę że nie będzie Tobie obca ta bajka…

 43. xan

  Witam. Poświęciłem czas dla Polski i dzięki waszej redakcji, mam taką możliwość. Dzięki Wam mogę zmienić wiele spraw. Życzę wiele tolerancji i anonimowości w komentowaniu dla dobra wspólnego. Pozdrawiam KU CZCI WIELKIEJ POLSCE!!!

 44. Bizon

  Do poprzedniego komentarza załączam link oczywiście do wiadomości redakcji do usłyszenia:) https://www.youtube.com/watch?v=SJ75vSLdJQg

 45. Obiektywny

  Pani Anna L. juz zaciera raczki:) pudełeczko spakowane. Kierownik zakładu przyrody leczniczego Anna L… brzmi dumnie prawda? A szczegół, że to za znajomość z wodzem to może nikt się nie domysli

  1. Obiektywny

   Sprostowanie. Nie Anna a Aneta. Automatyczny słownik w telefonie wprowadził błąd.